Põltsamaa linnapea valimised võitis Jaan Aiaots

Üleeilsel Põltsamaa linnavolikogu istungil pakuti välja kolm linnapea kandidaati. Rahvaliitlane Endel Pajumägi esitas kandidaadiks oma erakonnakaaslase Jaan Aiaotsa, üksikkandidaadina volikokku valitud Margus Oro, Res Publica saadiku Toivo Peetsi ja Reformierakonna esindaja Margus Metsma aga lasteaia Tõruke juhataja Helje Tamme, kes kuulub Rahvaliitu.

Jaan Aiaots rääkis oma senisest tööst linnapeana ja tulevikuplaanidest. Keskerakonna saadik Andrus Vään tundis huvi, mismoodi kavatseb Aiaots tulevikus korraldada vastamist linnavalitsusse saabunud ametlikele kirjadele. ?Seda saab teha kiiremini ja paremini kui senini,? tunnistas linnapeakandidaat.

?Ma kuulusin ka eelmisse Põltsamaa linnavolikogusse, olen mitmete asutuste ja ettevõtete nõukogu liige ja tunnen hästi Põltsamaa probleeme,? lausu enda kohta Toivo Peets.

Helje Tamme tunnistas, et talle tuli linnapea kandidaadiks esitamine üllatuslikult, ilma temaga kooskõlastamata, ja ta palus oma kandidatuuri taandada ning enda pooldajatel toetada Jaan Aiaotsa.

Kümme volikogu liiget olid andnud hääle Jaan Aiaotsale ja neli Toivo Peetsile. Vaatamata enese taandamisele oli kaks häält saanud ka Helje Tamme.

?Eks Helje Tamme esitamine oli väike katse lõhkuda Rahvaliidu fraktsiooni ühtsust. Labane võte ei läinud aga korda,? avaldas arvamust Endel Pajumägi.

?Lähiajal tuleb linnavalitsusel põhjalikult tegelda linna allasutuste töötajate palkadega seotud küsimustega. Lahendamist vajavad ka keskkonnaprobleemid, sest Põltsamaa linn ja selle ümbrus asub nitraaditundlikul alal. Nii tuleb põhiküsimuseks lugeda biopuhasti laiendamist. Samuti on prioriteediks Põltsamaa Ühisgümnaasiumi ja teiste haridusasutuste renoveerimine ja remontimine. Selliseid töid planeerides tuleb aga mõistagi arvestada reaalsete rahaliste võimalustega,? ütles teist korda Põltsamaa linnapeaks valitud Jaan Aiaots.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus