Põltsamaa linna tulude laekumises väike miinus

Juunikuisel linnavolikogu istungil tõdes Põltsamaa linnavalitsuse pearaamatupidaja Sille Epro, et viie kuuga on linnakassasse laekunud plaanitud maksutulust 363 400 krooni vähem.

Maksutulude eelarve kogumahuks on arvestatud 30,7 miljonit krooni, millest on laekunud 12,4 miljonit. Seega on maksutulusid laekunud 40,5 protsenti plaanitust.

Maksutuludest on plaanitud üksikisiku tulumaksu koguda 30,1 miljonit krooni. Praeguseks on üksikisiku tulumaksu laekunud 12,2 miljonit krooni ehk 40,6 protsenti. Üksikisiku tulumaksu on laekunud plaanitust vähem 331 3000 krooni. Maamaksu plaanitakse koguda 595 000 krooni ja seda on praeguseks laekunud 213 300 krooni. Maamaksu on viie kuuga laekunud 35,9 protsenti.

Teiste omavalitsuste võlgnevus haridusteenuste eest Põltsamaa linnale on praegu umbes 200 000 krooni, kõige suuremaks võlgnikuks on Imavere vald.

Sille Epro sõnul on Põltsamaa linna eelarve tulude kogumahuks kavandatud 97,96 miljonit krooni. Kavandatud mahust on praeguseks tulude poolele laekunud 35,6 miljonit. See tähendab, et viie kuuga on eelarvesse laekunud 36,7 protsenti plaanitud tuludest. Maikuuga peaks olema tulusid laekunud 41,7 protsenti. Seega on Põltsamaa linna eelarve plaanilistest tuludest hetkel laekumata 4,9 miljonit krooni. Tulude laekumist ei saa Epro sõnul vaadelda hetke numbrilisi laekumisi silmas pidades, sest osa rahast laekub ministeeriumidelt või Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt pikema ajavahemiku jooksul. Põltsamaa linnavolikogus lepiti aasta alguses kokku, et igal kuu toimuval volikogu istungil antakse ülevaade sellest, kuidas on linnaeelarve tuludepool täitunud.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus