Põltsamaa linna juubelisündmused võtavad hoogu

Kuigi tähtpäevakohaste ettevõtmiste peamised eestvedajad on Põltsamaa linnavalitsus ja kultuurikeskus, löövad agaralt kaasa ka muusikakool, muuseum, raamatukogu, Põltsamaa Ühisgümnaasium, EELK Põltsamaa kogudus, spordiorganisatsioonid jt. Ees on mitmesuguseid kontserte, etendusi, konverentse ja suursuguseid pidustusi. Muuseumil, raamatukogul ja kultuurikeskusel on koostamisel hulganisti eriilmelisi näitusi jne.

Põltsamaa Festi saatus selgub nädala pärast

Möödunud nädala keskel kohtusid Põltsamaa kultuurikeskuses linnavalitsuse ja kultuurikeskuse esindajatega Tallinna Filharmoonia direktor Jüri Leiten ja produtsent Tõnno Piigli. Arutlusteemaks oli juuli lõppu planeeritud suvine suurkontsert ehk traditsiooniks saanud Põltsamaa Fest. Teatavasti on Põltsamaa linnavalitsuse ja Felixi koostöö Tallinna Filharmooniaga kestnud juba aastaid ja lossihoovis on andnud kontserte nii Eestimaa kollektiivid kui ka mitmed ülemaailmse kuulsusega artistid. Tõsi, möödunud aastal otsustati Põltsamaa Fest publiku vähesuse tõttu siiski vahele jätta.

Et seekord on tegu Hardi Volmeri lavastusega “Viimse reliikvia” ainetel, millel pealkirjaks “Tallinn pole enam kaugel ehk kogu tõde Liivi sõjast”, kus on arvukalt tegelasi ning lisaks teevad kaasa orkester ja ansambel, peab arvestama suuremate kulutustega. Kas nii suurt eelarvet eeldavat muusikalist etendust on võimalik Põltsamaale tuua või piirdutakse millegi väiksemamahulisemaga, see peaks selguma nädala jooksul.

Veel tähtsündmusi

Põltsamaa linna 80. sünnipäevale pühendatud sündmuste rida alustati sellel kuul Tallinna Pelgulinna Gümnaasiumi kunstiklassi õpilastööde näituse avamisega kultuurikeskuse galeriis, kus õpilased olid kujutanud oma nägemust Põltsamaast. Eeloleval reedel, 3. veebruaril saab teoks järjekordne tähtsündmus – muusikakoolis korraldatakse kontsert ja meenutusteõhtu linna puhkpillimängu pikaajalise eestvedaja ja kooli kauaaegse direktori Voldemar Lemmiku 95. sünniaastapäeva auks.

Vabariigi aastapäevaks plaanib kultuurikeskus koostöös muuseumi ja Väino Valdmanniga üles seada näituse “Põltsamaa linnapead”, mis tutvustab linnapäid läbi aegade. Õige mitmeid teemakohaseid näitusi nagu “Baltisaksa suurkujud Põltsamaa linnas”, “Põltsamaa ? muusika ja laulupidude linn”, “Kirjamehed(naised) Põltsamaa kultuuriloos” jt ning konverents “Raamatukogude roll Põltsamaa ajaloos” on kavandanud maakonna keskraamatukogu Põltsamaal.

Et juubeliaastasse jääb veel ühe siitkandi suurkuju ? lauluisa K. A. Hermanni 155. sünniaastapäev, on sel puhul tulemas temale pühendatud laulupäev kultuurikeskuses ja hiljem pargis mälestussamba juures. Sinna on oodata osalisi ka nii Tallinnast kui mujalt.

Kultuurirahva tunnusürituseks peaks kujunema MTÜ Ellunäod eestvõtmisel 28. juuniks plaanitud esietendus “Põltsamaa lood II ehk “Kuningas on surnud! Elagu kuningas””, mille esimese osa tegi üksteist aastat tagasi kadunud Ellu Puudist.

Nimetada tuleks veel 24. maiks kavandatud õpilaste uurimustööde esitlust “Põltsamaa 80”, samateemalist kirikukontserti, konverentsi, sõpruslinnade ümarlauda, juubelile pühendatud aktust 30. juunil, Põltsamaa sildade jooksu, linna isetegevuslaste kontserti, veinipealinna pidustusi jne. 20. oktoobril aga vaadatakse pärast mõnetist pausi kultuurikeskuses linna juubelisündmustele tagasi, millega ühtlasi on plaanis avada kultuurikeskuse uus hooaeg.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus