Põltsamaa linna aukodanikuks saab Tiit Kulu

Ajutise komisjoni liikmed otsustasid nimetada Põltsamaa linna 2014. aasta aukodanikuks Tiit Kulu ja anda Põltsamaa linna 2014. aasta teenetemärk Hilja-Alide Toomele ning Ivi Tuvikesele.

Riigi aastapäeva eel on heaks tavaks saanud tunnustada inimesi, kes positiivsega silma paistnud. Nii toimitakse ka Põltsamaa linnas. Teenekate linnakodanike väljaselgitamiseks moodustati juba varem ajutine komisjon, kes kandidaatide seast tublimad välja valis.

Põltsamaa linnavolikogu liikme, ajutise komisjoni juhi Margus Ääremaa sõnul oli Põltsamaa linna aukodaniku nimetamiseks  laekunud üks ettepanek ning linna teenetemärgi andmise kohta kolm ettepanekut. Põltsamaa linnavolikogu liiked andsid ajutise komisjoni ettepanekutele üksmeelse heakskiidu.

Põltsamaa linnas on alates 1994. aastast omistatud aukodaniku nimetus 21 kodanikule ja Põltsamaa linna teenetemärgi on pälvinud alates 1995. aastast  42 inimest. Endisele kauaaegsele EELK Põltsamaa koguduse õpetajale praost-emeeritus Herbert Kuurmele ja Põltsamaa linna kauaaegsele spordielu eestvedajale Villu Ojassalule on omistatud  Põltsamaa linna aukodaniku nimetus ja antud ka linna teenetemärk.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus