Põltsamaa Lasteaed Tõruke avas südamenädalal tervisetoa

 

Südamenädalal avas Põltsamaa Lastead Tõruke temaatilise tervisetoa, kus hakatakse läbi viima terviseõpetuse tunde ja kus on ka esmaabivahendid ja terviseõpetuse materjalid. Toas on ka haige lapse nurk, treeninguseadmed ning edaspidi hakkavad vajajad seal saama füsioteraapiaravi.

Tervisetoa loomise mõte tekkis Tõrukese juhatajal Helje Tammel juba mitu aastat tagasi, kui ühineti tervist edendavate lasteaedade võrgustikuga. Mõttest teostuseni läks tükk aega, sest selline teematuba koolieelses lasteasutuses on suhteliselt novaatorlik ettevõtmine, mille puhul polnud kusagilt eeskujuks võtta. On küll samanimelisi tubasid maavalitsuste ja koolide juures, kuid enamasti kasutatakse neid trükiste hoidmiseks ja jagamiseks. Vajalike ruumide leidmisega probleeme polnud: varasemast ajast meditsiinikabineti juurde kuulunud ning tükk aega kasutuseta olnud isolaatorid moodustasid pärast vaheseinte mahavõtmist ühe korraliku suurusega toa, kuhu rühmatäis põngerjaid korraga tervisetarkust taga nõudma mahub.

Ruumi kujunduses on kasutatud kõiki seitset mahedat vikerkaarevärvi, mis mõjuvad värviteraapiliselt. Sama eesmärgiga said sel aastal seinamaalingute abil uue näo koridorid ja rühmaruumid. Põltsamaa lasteaias Tõruke töötab lisaks tavarühmadele kaks rühma erivajadustega lastele. Eks seal, kus on mõnus ja hea olla, läheb ka tervis paremaks.

 Tervisetoa sümboolne lindilõikamine toimus just südamenädalal, mil kogu lasteaiaelu südametervise ümber keerles. Kuna selle nädala üle-eestiline juhtlause on “Oska puhata ja vältida stressi”, oli palju juttu vaimsest tervisest ja sotsiaalsetest toimetulekuoskustest ehk teemal “tore on olla mina ise”. Eks igaüks teab iseenda südames, millist eeskuju me oma tegemiste ehk tegematajätmistega anname või kui hästi me ise igapäevaelu muutustega toime tuleme. Vaimne tervis mõjutab füüsilist ja vastupidi.

Laste tervisetundidega alustati juba enne toa avamispidu. Südamenädalal õpetasid tervishoiutöötajast Süda ja liikumisõpetajast Jänes tegema lõbusat hommikuvõimlemist, käidi kepikõndi tegemas, ujumas. Igas rühmas valmistati oma retsepti järgi tervisekokteil, õpetajad osalesid vabastava naerujooga rühmakursusel jpm. Vastavatud teematuba on Tõrukeses juba kolmas, varasemast tegutsevad kunsti- ja loodustuba.

PIRET PÕLDRE, Põltsamaa lasteaia Tõruke tervishoiutöötaja

blog comments powered by Disqus