Põltsamaa lasteaed-algkoolis Tõruke toimuvad kabevõistlused

Põltsamaa lasteaed-algkoolis Tõruke algasid eelmisel nädalal traditsioonilised, tänavu juba kuuendat korda toimuvad kabevõistlused. Veebruari lõpuks selgub parim kabetaja nii lasteaiast kui koolist.

Lasteaed-algkooli juhataja Helje Tamme sõnul mängivad omavahel 5-7 aastased lasteaaialapsed ja kooliõpilased olenemata vanusest.

“Õpilased mängivad klassides kõik kõigiga, seejärel kohtuvad paremad mängijad omavahel,” selgitas Helje Tamme. Tema sõnul on lapsed kabevõistlustest väga huvitatud ning käivad hoolega tabelist hetkeseisu uurimas.

Kabetamist hakatakse Tõrukeses õpetama juba 4-5 aastastele, see on kirjas ka lasteaaia õppeprogrammis. Kabeõpe on mänguline, seda harjutatakse nagu iga teist lauamängu. Kooliõpilastele töötab ka kabering.

Lasteaed-algkooli juhataja sõnul on kabemängust kõige rohkem huvitatud kuueaastased. Kooliõpilased tahaksid rohkem juba malet mängida, kuid koolil ei ole praegu võimalik seda õpetada.

Veebruaris tuleb kabevõistluste raames kooli spordimees Villu Ojassalu, kellega soovijail on võimalik ka kabemängus jõudu proovida.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus