Põltsamaa lapsed laulavad uusi linnuteemalisi laule

Põltsamaa lasteaias “Mari” on käimas vahva etteõtmine, mille tulemusena näevad tuleva aasta kevadel ilmavalgust CD ja laulik lastele uute linnuteemaliste lauludega.

Projekti veab lasteaia muusikaõpetaja Tuuli Jukk.

Uued lastelaulud on kirjutanud tuntud autorid Riine Pajusaar, Külliki Levin, Monika Pullerits ja Piret Laikre, aga ka kolm kohalikku muusikaõpetajat Tuuli Jukk, Meeli Nõmme ja Tiia Kaeramaa. Plaadil laulavad nii lasteaia “Mari” kui ka Põltsamaa ühisgümnaasiumi lapsed. Muusika on vaheldusrikas ja selle sissemängimisel on oma virtuoossuse ja vaimukuse andnud professionaalsed muusikud Paul Daniel, Tõnis Kivisild, Tõnu Laikre, Oliver Rõõmus ja Martin Kuusk. Vokaali salvestas Piret Laikre, saateansambli salvestas ja mängis kokku Indrek Patte. Laulikusse joonistavad illustratsioonid Põltsamaa kunstikooli õpilased õpetajate Katrin Tamm-Kuusiku ja Ethel Hakkaja juhendamisel.

Projekt on sealmaal, et kõik laulud on lastele selgeks õpetatud ja kaheksa neist on juba ka sisse lauldud, kunstikooli lastel on valmimas illustratsioonid.

Ettvõtmine on päris kulukas, lasteaed on kirjutanud projekte ja saanud juba toetust Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupilt, kultuuriministeeriumilt, Põltsamaa linnalt, omalt poolt on õla alla pannud ka mitmed Põltsamaa piirkonna ettevõtted.

Praegu on käimas toetuse kogumine internetiportaalis Hooandja. Sealt saab ka lähemalt lugeda projekti käigust, vaadata toredat videot ning projektile ka ise hoogu juurde anda.

Link Hooandjasse:
http://www.hooandja.ee/projekt/linnulaulud-cd-ja-laulik

TIIA KAERAMAA, lasteaia “Mari” direktor

blog comments powered by Disqus