Põltsamaa kutsub ägedaid linnuskulptuure looma

Maisilabürindiga tuntust pälvinud Toretalu on koostöös Põltsamaa vallavalitsusega korraldamas omalaadset linnuskulptuuride konkurssi, mis võiks kujuneda üheks selle suve turismimagnetiks Põltsamaal.


„Kutsume kõiki huvilisi looma erinevatest materjalidest suuremõõtmelisi linnuskulptuure, mis peaksid välitingimustes vastu vähemalt ühe suve,“ ütles ettevõtmise idee autor Kristi Sakk. „Skulptuuri kõrgus peaks olema vähemalt üks meeter ja laiuski võiks olla sama palju.“

Konkurss „Põltsamaa linnurahvas“ püüab tähelepanu tõmmata siinsele linnulembusele. On ju Põltsamaa on üks väheseid asulaid Eestis, kus näiteks partidel on oma liiklusmärk, mille kujundas omal ajal linnapea palvel Eire Kulbin.

Et konkursil osaleda, tuleb hiljemalt 15. aprilliks registreerida aadressil kristisakk@gmail.com oma võistkond. Skulptuur peab olema valmis 13. maiks. Täpsemad juhised kujude valmistamiseks leiab aadressil poltsamaa.ee/linnud.

Eraldi arvestus toimub Põltsamaa valla lasteaedade lõikes. OÜ Sawmill of Sadala on aidanud hankida skulptuuride loomiseks ilmastikukindlat vineeri, millest lõigatakse välja linnukujud ja saadetakse kaunistamiseks lasteaedadele.

„Huvitavamad tööd autasustatakse,“ ütles Sakk. „Auhinna on lubanud välja panna Hevely Hõrgutised ja loosi lähevad ka selle suve maisilabürindi pääsmed. Mõni auhind jääb praegu ka saladuseks.“

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus