Põltsamaa Kunstiselts võitis mälumängu

Põltsamaa Kunstiseltsi võistkond osutus parimaks Põltsamaa linna 90. aastapäevale pühendatud mälumängus, mida korraldas maakonna keskraamatukogu ja juhtis muusik Ivo Linna.

Kuueteistkümnest põhiküsimusest ja paarist lisaküsimusest koosnenud mälumängu võitnud Põltsamaa Kunstiseltsi võistkonda kuulusid ühenduse eestvedaja Ethel Hakkaja ja liikmed Põltsamaa Ühisgümnaasiumi ajalooõpetaja Erika Sari ja inglise keele õpetaja Milvi Ratas.

“Põhjalikku ettevalmistamist ei olnud, sest küsimusi oli keeruline ette aimata. Põltsamaaga seotud temaatika on piisavalt avar. Üheks huvitavamaks küsimuseks võib ehk pidada seda, kellele Põltsamaa kandiga seotud isikutest pühendas luuletuse  J. W. Goethe (vastus Võisiku mõisa omanikule Venemaa ühiskonnakorda kritiseerinud dissidendile Timotheus von Bockile).

Nagu mälumängudes ikka rikastasid küsimused ka teadmisi. Nii teame nüüd, et kirjutatud tekst, mida pole võimalik tõlkida, on ristsõna,” ütles Ethel Hakkaja.

“Hea, et küsimustes oli väärtustatud Põltsamaaga seotud tuntud inimesi erinevatest aegadest – Karl August Hermanni, Eduard Bornhöhet, Artur Alliksaart,” lisas ta.

Auhindu, mida olid välja pannud Põltsamaa ettevõtted ja asutused, jätkus igale võistkonnale. Nii näiteks osalesid teadmisteproovil Põltsamaa linnavalitsuse, maakonna keskraamatukogu, Pajusi valla, Jõgevamaa ja paikkonna spordielu eestvedajate esindused.

“Mälumäng kulges mõnusas vaimuerksas õhkkonnas. Korraldajad olid välja mõelnud põnevad ja silmaringi arendavad küsimused. Üheks vaimukamaks võib ehk pidada küsimust, mille keelas Liivimaal ära Riia kindralkuberner (vastus meestel ja naistel koos saunas käimise),” ütles mängujuht Ivo Linna, kes mõne küsimuse ka ise välja mõtles.

Põltsamaa linna juubelile pühendatud mälumäng sai teoks Carl Schmidti Maja restoranis.

Jõgevamaa Keskraamatukogu direktor Rutt Rimmeli sõnul kavatsetakse mälumäng kujundada traditsiooniks.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus