Põltsamaa Kultuurikeskuses mängiti Tuleviku Linna Mängu

Reede õhtul valiti Põltsamaa kultuurikeskuses välja kõige originaalsemad ideed, mis esitati neljapäeval ja reedel seal korraldatud Tuleviku Linna mängus.

Tuleviku Linna mäng sai Põltsamaal teoks Briti Nõukogu, Avatud Noortekeskuse ja linnavalitsuse koostöös. “Avatud Noortekeskuse perenaine Heidi Paabort sai teada, et Haapsalus korraldati huvitavate ideede leidmiseks mõeldud mäng, ning kutsus meid seda läbi viima ka Põltsamaale,” lausus Briti Nõukogu projektijuht Ursula Roosmaa.

“Neli Tuleviku Linna mängus osalenud võistkonda pakkusid algul kokku välja nelikümmend ideed. Kõigepealt selgitati ideede hulgast välja kümme ja neist omakorda neli originaalsemat, mida presenteeriti reede õhtul. Kasutada võis mitmesuguseid esitlusviise, olgu selleks siis näitemäng või unistuste hoone maketi ehitamine. Kõige huvitavama idee valisid mängus osalejad ise hääletamise põhjal välja,” rääkis Roosmaa.

“Ise mängisin kaasa võistkonnas, kellel muu hulgas tekkis mõte ehitada Põltsamaale spaa, kus oleksid ka võimalused kultuurilise meelelahutuse pakkumiseks. Ühes mänguseltskonnas koorus aga idee rajada Põltsamaa lossikompleksi Toidutehnoloogia Instituut,” rääkis Põltsamaa linnavalitsuse haridus- ja kultuurinõunik Kadri Suni.

Tema sõnul lõid Tuleviku Linna mängus kaasa erinevate elualade inimesed. Näiteks oli osalejaid linnavalitsusest, avatud noortekeskusest, lasteaiast ja kunstikoolist. Oli ka ettevõtjaid ja sportlasi.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus