Põltsamaa korvpalliüritus tõi vilistlased kokku

Läinud nädalavahetusel toimunud Põltsamaa ühisgümnaasiumi vilistlaste korvpalliturniir tõi saali täis ning rõõmu pealtvaatajatele ja korraldajatele.


Esimest korda korraldasime korvpalliüritust valgusshow´ga kaks aastat tagasi, toona nime all PÜG Meistriliiga Korvpallis. Siis veel eraldi show osa puudus. Õhtu koosnes nii spordist kui ka esinejatest, kes lisa meelelahutust pakkusid. Selliseid üritusi meie teada üheski teises Eesti koolis toimunud ei ole. Vilistlaste mäng toimus esimest korda just sellel aastal. Vilistlaste Lahingu idee sai alguse mõttest teha midagi kodukoha inimeste jaoks ja luua üritus, mis just neile huvi pakuks,” märkis ürituse korraldaja Jan Müür.

Kokku osales kaks võistkonda, ühel nimeks Nooremad vilistlased ja teised Vanemad vilistlased. „Vilistlaste leidmine läks üsna ladusalt, kuigi tuli ette ka olukordi, kus pidime leidma asendajaid. Üldkokkuvõttes oldi ürituse suhtes positiivsed ja sooviti sellest osa saada,” sõnas Müür.

Võistluse võitis vanemate vilistlaste meeskond tulemusega 65:59. Enim punkte viskas nende eest Henri Kukke, kelle saldoks jäi 15 punkti.

Enne mängima asumist said kuus meest, kolm kummastki meeskonnast, proovida kätt kolmeste viskamises. Sellest võistlusest väljus võitjana Maikel Mikson, kes tabas 8 kolmest. Mäng ise oli juba algusest peale väga tasavägine. Mängiti punkt-punkti mängu ja seda lõpuni välja. Viimasel veerandil haarasid publiku marulise kaasaelamise toel ohjad Vanemad vilistlased ja võtsid kapten Martin Uusküla juhtimisel võidu skooriga 65:59. Oma osa spordist sai ka publik, kes poolajal väljakule lasti,” sõnas Müür.

„Tore on näha, et korvpall on taas populaarsust kogumas ja meelitab publikut saali. Korraldajatele kestvad ovatsioonid! Mängust sai kõike spordiga kaasaskäivat ‒ rõõmu, kurbust, võistlushimu kuid kahjuks ka vigastusi,” rääkis Kevin Rajasoo.

Ka Erki Raimets jäi üritusega igati rahule. „Ülimalt kõva üritus! Mäng oli põnev ja võitlust oli. Müts maha vastaste ees, sest mängisid väga hästi. Lõpus oli meil rohkem õnne ja nii see võit tuli! Emotsioon mis publik andis, lisas omaltpoolt veel vürtsi mängule! Suured tänud korraldajatele, et sellise ürituse teoks tegid,” rääkis mängija Kevin Rajasoo.

Üritust aitasid korraldada Jan Müür ja Marko Uusküla.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus