Põltsamaa koolihoone remont lõpeb plaanitust varem

Põltsamaa Ühisgümnaasiumi direktori Aimar Arula sõnul saavad 7.-12. klasside õpilased vastremonditud Veski tänava koolihoones tõenäoliselt koolitööd  alustada  juba 7. septembril.

Veel aasta alguses teadsid nii Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õpilased, õpetajad kui ka lapsevanemad, et uue kooliaasta esimese õppeveerandi lõpuni tuleb kooliperel seoses Veski tänava koolihoones toimuvate remonditöödega läbi ajada ajutistes õppetööks kohandatud ruumides linna mitmetes asutustes. Nüüd võis Aimar Arula Põltsamaa linnavolikogus edastada rõõmsa teate. Tänase päeva seisuga on remonditööd niikaugel, et täielikult on valmis Veski tänava koolimaja teine ja kolmas korrus, esimesel korrusel on käsil väiksemad viimistlustööd. Paigaldamist vajavad mõned liistud, lambid, värvida on väiksemad pinnad,” rääkis koolijuht.

Nüüd on veidi hätta jäänud mööblitarnija, ent koolile on antud lubadus, et selle nädala jooksul jõuab mööbel kohale.

Augustikuu viimasel päeval vaatab koolimajas tehtud tööd üle komisjon, mille pani kokku Põltsamaa linnavalitsus. Tehtud märkused öeldakse edasi ehitajatele.

Aimar Arula sõnul on kindel, et 1.-6. klassi õpilased alustavad esimesel septembril segamatult tööd Lille tänava koolihoones.

Uue kuue saanud koolimaja pidulik avamine on kavandatud septembrikuu lõppu.

Aimar Arula sõnul väheneb Põltsamaa Ühisgümnaasiumis õppivate laste ja noorte arv igal aastal 50-60 võrra. Eelmisel aastal oli päevakoolis  900 õpilast, tänavu on neid kirjas 834. See sunnib koolijuhi sõnul neid järgima paindlikku ja kaalutletud palgapoliitikat. Koolijuhi sõnul näitavad prognoosid, et õpilaste arv langeb 700-le ja alles seejärel võib toimuda stabiliseerumine.

iii

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus