Põltsamaa kool valmistub juubeliks

 

Järgmisel suvel, täpsemalt 8. juunil tähistab Põltsamaa ühisgümnaasium (PÜG) oma 95. aastapäeva. Sellel puhul toimub järgmisel kolmapäeval, 10. oktoobril kooli aulas vilistlaste esindajatele mõeldud koosolek. Kooli huvijuhi Sirje Ange sõnul on selleks juba teated välja saadetud ja koosoleku korraldajad loodavad, et iga lend vähemalt ühe oma esindaja sellele koosolekule saadab. Samas märkis Sirje Ange, et kusagilt kaugelt vaevalt keegi koosolekule tulema hakkab, vaid sinna tulevad ikka need vilistlaste esindajad, kes Põltsamaa piirkonnas või Põltsamaale lähemal elavad. Huvijuht lausus, et tagasisidena eelmiselt vilistlaste peolt on kiidetud suurt kooliõuel üleval olnud telki, mille alla nii vilistlased kui ka õpetajad ära mahtusid. Sellise telgi eeliseks on, et see asub koolimaja kõrval, kus kõikide lendude inimesed on üksteisele näha. Varem olid lennud eraldi ruumides ega saanud omavahel suhelda. Nüüd on see kunagine mure suure telgi näol kõrvaldatud.

Mõeldud on ka sellele, et õhtusele vilistlaste peole ei plaanita esinema kooliõpilasi, vaid vilistlasi, sest tegemist on ikkagi täiskasvanutele mõeldud üritusega. Seetõttu loodetakse seekord paremini turvata ka koolimaja ümbrust, kus pidu toimuma saab. Suure inimeste massi sees on keeruline vahet teha, kes on õpilane, kes noor vilistlane.

Sirje Ange toonitas, et 93. lennu noored veel sellele vilistlaste peole osalema ei pääse, sest nemad pole selleks hetkeks veel kooli lõpetanud. Õpilased võivad külastada päeval toimuvat kontsert.-aktust ja kirikusse plaanitud kontserti. Olgugi, et tegemist on Põltsamaa kooli 95. juubeliga, on tegelikult siiani lõpetanud 92 lendu. Teise maailmasõja aastatel kõik lennud kooli ei lõpetanud, ehkki üksikuid lõpetajaid oli ka siis. Nende aastate jooksul lõpetas Põltsamaa kooli ka selline tuntud mees nagu Vello Salo. Kauni traditsioonina saavad vilistlaste peol erilise tähelepanu osaliseks Põltsamaa kooli kõige vanemad vilistlased. PÜG huvijuht loodab, et järgmisel kolmapäeval toimuval vilistlaste kokkutulekul võimalikult paljude Põltsamaa kooli lõpetanud lendude esindajad kohale tulevad.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus