Põltsamaa-Kolga-Jaani teelõik saab asfaltkatte

Mäletatavasti alustati ülemöödunud sügisel Põltsamaa-Kolga-Jaani teel Viljandi maakonna piires asuva teelõigu põhjaliku remondiga. Senisest kurvilisest ja ohtlikuvõitu teest sai eelmisel sügisel korralikult õgvendatud kurvide ja hea sõidetavusega kruusatee.

Korraliku sõidetavusega kruusatee valmimise järel oli Lääne Teedekeskuse Viljandi esinduse juhtivspetsialisti Allan Alliku suur soov saada see teelõik ka mustkatte alla. Vaatamata keerulistele oludele ongi juhtivspetsialisti sõnul otsustatud Põltsamaa-Kolga-Jaani teelõik asfalteerida. Lähema paari nädala jooksul kuulutatakse töö tegija leidmiseks välja riigihange. Alliku sõnul pole firma leidmisega kiiret, sest reaalse tööga saab alustada alles kevadel. Olgugi et kogu vajalikku summat asfalteerimiseks pole käesoleval aastal võimalik saada, soovivad tee-ehitajad ometi hiljemalt augustikuu jooksul selle töö ära teha. Allan Allik lausus, et selle tee remonti ja asfalteerimist on plaanitud lausa aastakümneid ning nüüd peavad teised kavas olevad tee-ehitusobjektid oma aega ootama.

Selleks aastaks on asfalteerimistöödeks kulutada umbes 15 miljonit krooni. Puudujääv summa eraldatakse järgmise aasta eelarvest. Algatamisel on ka Kolga-Jaani asulat läbiva teelõigu projekteerimine. Allan Alliku sõnul saavad paremad liiklemistingimused sõidukijuhid, ent jalakäijate turvalisus hoopis väheneb. Allan Allik on veendunud, et seoses Põltsamaa-Kolga-Jaani 7 kilomeetri pikkuse teelõigu asfalteerimisega elavneb liiklus Kolga-Jaanis ning see sunnib selles asulas rohkem jalakäijate ohutusega tegelema. Praegu Kolga-Jaanit läbival ühe kilomeetri pikkusel teelõigul kõnniteed puuduvad. Lähema paari aasta jooksul Kolga-Jaani asualsisese tee remondini siiski ei jõuta.  Tegelikult oli kunagi plaanis ehitada ümbersõidutee Kolga-Jaanist mööda. See rohkem kui kahe kilomeetri pikkune teekõik tuleks ehitada soisele pinnasele ja seetõttu ei näe teedekeskuse juhtivspetsialist võimalust, et selline töö lähiaastail ette võetaks.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus