Põltsamaa Kodu- ja Põllutöökoolis on ametikoolide parimad müürsepad

Vana-Võidus korraldatud traditsioonilistel müüriladumise võistlustel, mis tänavuse toimumisaja tõttu “Jõulukelluks” nimetati, osales neliteist võistkonda kolmeteistkümnest ametikoolist. Konkurentsi olid pakkumas ka tulevased ehitajad Lätist. Põltsamaa Kodu- ja Põllutöökooli ehituse eriala kutseõpetajad Neeme Saar, Aivar Kalmus ja Ivar Viks otsustasid veendunult, et võistlustele tuleb saata ehituseriala õppivad Risto Hiob ja Artur Vaab. “Nendel poistel on nii käteosavust kui ka tehnilist taipu, mida tõsisel konkursil ikka vaja läheb,” ütles õpetaja Neeme Saar. “Meie õppurid omandavad vilumusi ka igapäevase õppetöö käigus, kuid kaks päeva kulutasime eriti tugevaks ettevalmistuseks,” tunnistas kutsepedagoog Ivar Viks.

“Kolm päeva kestnud võistlus algas teooriatestiga, kus kogusime võimalikust 100 punktist 88. Praktilised ülesanded viidi läbi Viljandi Ühendatud Kutsekeskkooli õppelaboris, kus meil tuli kolumbia kividest laduda ühepereelamu müüri näidistükk, paigaldada soojustus ja tuuletõkkeplaadid ning teha viimistlustööd. Zürii eesotsas telesaate “Nurgakivi” saatejuhi Priit Valgega hindas mõõtude täpsust, joontest kinnipidamist, töökoha puhtust ja pööras samuti tähelepanu töövahendite professionaalsele käsitsemisele. Võistlus oli pingeline ja eriti tugevaks kujunes konkurents viie võistkonna vahel, kes pretendeerisid esimestele kohtadele,” jagasid Risto Hiob ja Artur Vaab oma muljeid võistlustelt.

“Tundub, et õpilased talusid võistlusega kaasnevat stressi üsna hästi. Igatahes meie, õpetajad, olime märksa rohkem närvis, ” ütles Ivar Viks.

Risto Hiob ja Artur Vaab said auhinnaks suveniirkellu ja tööriistakastid ning pälvisid soojustuse õige ja kvaliteetse paigaldamise eest eriauhinna.

“Küllap aitas meil konkursil hästi osaleda seegi, et oleme sõbrad ning ehitamisel vajalik koostöö laabub meil hästi,” arvasid noormehed ise.

“Jutuajamised teiste võistlustel osalenutega kinnitasid, et ehituseriala on kogu Eestis populaarne ja võimaldab üsna hästi teenida, ” lisasid nad.

“Parimateks müüriladujateks tunnistatud Risto Hiob ja Artur Vaab tegid koolile ilusa jõulukingituse, mille eest andsime neile tänukirjad,” ütles Põltsamaa Kodu- ja Põllutöökooli direktor Viive Kibena.

Kutseõpetaja Neeme Saare sõnul olid varuvõistlejatena ette valmistatud Robi Roht ja Egert Miljand, kes said seekord võistlusi jälgida. “Võimalik, et tulevikus tuleb neilgi kooli au kaitsta,” märkis pedagoog.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus