Põltsamaa Kodu- ja Põllutöökooli õpilased võitsid müüriladujate kutsevõistluse

Müürsepad pidid laduma täisvuugiga välisseina ning poolkivinurga koos aknaavausega. Kutsevõistlusel hinnati loodi, vuugi täpsust, aknaavaust, töökultuuri ja ka töömeeleolu.

Õppureid hindasid ehitusettevõtete esindajad, kelle materjalist ka müüri laoti. Ettevõtjad said omakorda võimaluse läbi noorte kätetöö uuemaid materjale tutvustada.

Koolisisesed konkursid

Põltsamaa Kodu- ja Põllutöökooli direktori Viive Kibena sõnul on Intellektika väga hea mess, mis aitab noortel elukutset valida, tänavu viidi messi raames esmakordselt läbi ka kutsevõistlus.

“Meil on väga hea meel, et pakkumine kutsevõistlustel osaleda meile üldse tehti,” ütles Kibena. Tema sõnul on võidu saavutamine kutsehariduskeskuste ees suur saavutus, millele osalema minnes ei mõeldudki. Noormeestele õpetasid müürsepatöö oskused selgeks juhendajad Neeme Saar, Lembit Alumere ja Aivar Kalmus. Abiks oli ka kolmanda kursuse ehituse eriala õpilane Kalmer Roosipuu, kes huvilistele ehitusalaseid teadmisi jagas.

Kibena sõnul toimuvad neil mitmel erialal koolisisesed konkursid, kus saavad osaleda kõik soovijad, nii valiti välja ka parimad müüriladujad.

“Poisid tegid Intellektikal seda, mida nad õppinud olid. Võistlus oli üsna pikk ja väsitav,” rääkis kooli direktor. Võistlus algas juba messi esimese päeval kell 10 ja lõppes teise päeva pärastlõunal. Võistlejate ümber kogunes palju uudistajad ning poistel oli isegi pisut raske keskenduda, kuid direktori sõnul jäid noormehed kokkuvõttes võistlusega väga rahule.

“See on ikka väga suur rõõm, et suudeti olla paremad kutseõppekeskustest. On hea meel, et poistel kõik hästi õnnestus ja et meil on ikka väga tublisid õpilasi,” kiitis direktor õppureid.

Kibena sõnul on Põltsamaa Kodu- ja Põllutöökool osalenud kõikidel Intellektika messidel, kuid kui tavaliselt on nad olnud väljas lihtsalt boksiga, siis sel korral said nad võimaluse ennast põhjalikult tutvustada.

Poisid tegid vigursõitu

Tartu Näituste messikeskuse õuel olid väljas põllumajandus- ja talupidamissuuna õppurid, kes tutvustasid suurt õppetraktorit, millega nad märkide vahel vigursõitu tegid ja näitasid, kuidas sellega manööverdada saab. Kokanduse eriala õpilased olid küpsetanud hunniku pirukaid ja keetnud teed, mida kõigile tasuta jagati.

Kool oli väljas ka oma boksiga, kus jagati infomaterjale ja räägiti, mis Põltsamaa Kodu- ja Põllutöökooli õppima pürgijat ees ootab. Direktori sõnul võeti messile kaasa 380 infolehte, millest ei jäänud järele ühtegi. Kokku käis kooli tutvustamas kümmekond õpilast ja kuus õpetajat.

Kibena sõnul oli huvi messi vastu tohutu, väljas oli palju kutseõppeasutusi, kõik suuremad kõrgkoolid ning ka päris palju üldhariduskoole. Lisaks Põltsamaa Kodu- ja Põllutöökoolile esindasid Jõgeva maakonda Põltsamaa Ühisgümnaasium oma boksiga, ning Jõgeva Ühisgümnaasiumi õpilasfirma Ubos, kes osales õpilasfirmade müügipäevadel.

Kibena sõnul oli mess väga hästi korraldatud ning kasulik ka nende õpilastele: ehitusfirmad võtsid kooli ja õpilaste kontaktandmed, et õppureid oma firmasse praktikale kutsuda, õpilased said aga vajalikku informatsiooni edasiõppimisvõimaluste kohta.

Tartu Näituste messikeskuses toimunud haridusmessi Intellektika külastas kokku 8000 inimest, mis on läbi aastate messikülastajate rekord. Eelmisel aastal lähenes see arv 7000le.

Messil olid esindatud Eesti suurimad kõrgkoolid ning kutsekoolid, samuti Tartumaa gümnaasiumid ja põhikoolid. Tööotsijatele oli mõeldud karjäärilaat. Seega oli üritusel mõeldud igas vanuses ja haridustasemega inimestele. Võrreldes eelnevate aastatega oligi märkimisväärne see, et paljud tulid messile kogu perega.

Messil toimunud Aktiivse Kooli konkursi võitsid juba teist aastat järjest Ülenurme kooli õpilased, kes osalesid kõigis neljas kategoorias:

“Näidistund” – õpetaja rollis olev õpilane toob näiteid elust enesest;

“Keskkonnamood” – näited keskkonnasäästlikust rõivamoest; “Sportlik kava” – sportlikud ja tantsulised etteasted; “Reklaamipaus” – kooli tutvustav Power Point presentatsioon. Zürii hindas eelkõige Ülenurme kooli kavade tõsist ja hästi läbimõeldud ettevalmistust.

Intellektika peamisteks teemadeks olid tänavu: üld- ja põhiharidus, kutseharidus, kõrgharidus ja teadus, elukestev õpe ja täiskasvanuharidus, tööhõive ja karjäär ning õppevahendid ja raamatud.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus