Põltsamaa Kodu aeda istutati neli õunapuud

Möödunud laupäeval isutasid Riigikogu liige Aivar Kokk ning Isamaa ja Res Publica Liidu Jõgevamaa seenioride kogu liikmed neli õunapuud Lõuna-Eesti hooldekeskuse Põltsamaa Kodu aeda. Viljapuud pandi kasvama heategevusliku ettevõtmisena, mille raames kingitakse Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks sada õunapuud meie maakonna laste- ja hooldusasutustele ning paljulapselistele peredele.

Põltsamaa Kodu õuele istutati õunapuud eestimaistest sortidest ‘Valge klaar’, ‘Martsipan’, ‘Krügeri tuviõun’ ja ‘Kasper’.

“Meie elanikud on senini korjanud õunu läheduses kasvavatelt kunagise aiandi õunapuudelt. Seda teades pakkus Aivar Kokk koos oma mõttekaaslastega välja idee kinkida meile päris oma õunapuud. Ta arvas, et selleks, et kõigile meie asukatele ja töötajatele õunu jätkuks, peab isutama vähemalt neli puud,” ütles Põltsamaa Kodu majandusjuhtaja Kersti Pook. “Õunapuud toovad meie aeda ka silmailu. Eriti kaunid on nad mõistagi õitsemise ajal,” lisas ta.

“Puu istutamine on alati hingekosutav sündmus. Boonuse sellele annab teadmine, et kaasinimesed saavad maitsta selle puu vilju. On hea meel, et varsti saavad Põltsamaa Kodu 150 elanikku süüa tervislikke kodumaiseid õunu,” ütles Riigikogu maaelukomisjoni esimees Aivar Kokk.

Kinkimiseks mõeldud saja õunapuu muretsemiseks kogutakse raha heategevuslikus pannkoogikohvikus. Kohvik oli avatud ka möödunud laupäeval toimunud XXIII Põltsamaa lossipäeval.

Sel kolmapäeval istutavad Aivar Kokk ja IRLi Jõgevamaa seeniorid heategevusliku projekti raames õunapuud Põltsamaa SOS lasteküla elumajade juurde. “Sada õunapuud, mis mõeldud kinkimiseks Jõgevamaal, on tänaseks valmis vaadatud. Kui on laste- ja hooldusasutusi ning paljulapselisi peresid, kel soov puud saada, tasuks sellest teada anda,” ütles Kokk.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus