Põltsamaa kirikukoguduse esimees, muusikakooli direktor ja ekslinnapea said teenetemärgid

Traditsioon Põltsamaa linnas ja piirkonnas töö või ühiskondliku tegevusega silma paistnud inimesi teenetemärkidega tunnustada sai alguse tuhande üheksasaja üheksakümnendate aastatel algul. “Ühiskondlikud organisatsioonid teevad teenetemärkide omistamiseks ettepanekuid, mis arutatakse läbi linnavalitsuses ning kinnitatakse linnavolikogus,” lausus Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots, kes väljapaistvatele linnakodanikele autasud üle andis.

Ligi viisteist aastat EELK Põltsamaa koguduse juhatuse esimehena töötanud Vello Kaselo (1935) pälvis teenetemärgi peamiselt selle eest, et ta on kaasa aidanud Põltsamaa kiriku renoveerimisele ja remontimisele. Kirikusse on paigaldatud uued põrandad ja laed ning nüüdisaegne keskküttesüsteem. Tänavu on plaanis oreli kapitaalremont. Kaselo aitas kaasa ka sellele, et Põltsamaa kogudus sai moodsa pastoraadihoone, mis on leidnud pidevat kasutamist ka nõupidamiste ja kultuuriürituste korraldamispaigana, samuti majutuskohana.

“Põltsamaa kogudus peaks tegema senisest rohkem laste ja noorte harimiseks ja õpetamiseks. Paraku napib inimesi, kes seda tööd teeksid,” lausus Kaselo.

Anne Kausile (1946) otsustati anda teenetemärk Põltsamaa regiooni muusikaelu ja muusikahariduse järjepideva edendamise eest. Anne Kausi juhitavas Põltsamaa Muusikakoolis on muusikainstrumentide õppimiseks järjest uusi erialasid avatud. Mitmed siinsed muusikakollektiivid on esinenud välisriikides.

Margi Eina teenetemärgiga autasustamisel peeti ennekõike silmas tema tööd Põltsamaa linnapeana aastail 1996-2003. Tema ametisoleku ajal kujunes tavaks korraldada lossihoovikontserte, mis on väga populaarsed. Ein on olnud ka ühe Põltsamaa linna sümboli Roosisaare rajamise algatajaid.

Pidulikul koosviibimisel võttis Margi Ein sõna kõikide teenetemärkide laureaatide nimel, märkides, et autasud on ühtlasi tunnustuseks Põltsamaa elanikele, kes oma kodukandi elu edendamisele kaasa aitavad.

Olles Riigikogu Rahvaliidu fraktsiooni liige, kuulub Margi Ein ka Põltsamaa linnavolikogusse ja Põltsamaa Lossi Arendamise Fondi nõukogusse. “Loodetavasti suudetakse Põltsamaa lossikompleks muuta atraktiivseks turismiobjektiks ja tulevikus on võimalik ka lossitorni ronida,” ütles Ein.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus