Põltsamaa kaheksas veinipäev on juubelihõnguline

Nagu viimastel aastatel kombeks, algavad pidustused hommikul kesklinnas koos kohalike isetegevuslaste kontsertprogrammiga kultuurikeskuse ees ning eelkõige mitmesuguste lastele mõeldud tegevustega Roosisaarel. Õhtune pidu tuleb lossihoovis ja kestab üle südaöö. Rahvast lõbustavad seal Eestis tuntud artistid ja muusikud.

Pidustused kesklinnas

Et vein ja kultuur on omavahel lahutamatud, seda tõestab eriti ilmekalt päevane kava. Enne veinipäeva pidulikku avamist hakkab aga linna puhkpilliorkester kell 9.30 linnarahvale äratusmängu mängima. Kontsert kultuurikeskuse ees on laiaulatuslik mitmes mõttes. Esinejaid on mudilastest kuni memmede tantsurühmadeni ning peale linna ka ümbruskonna erinevatest kantidest nagu Lustiverest, Eskust, Kamarist. On laulu ja kapellilugusid, üles astuvad nii erinevad rahvatantsurühmad kui ka line-tantsijad, aga ka näiteks seto ansambel Kullakõsõ, moekool Face jne.

Kultuurikeskuse ees kaubeldakse käsitöölaadal. Päevakavas on ka sportlikud jõukatsumised ning ASi Sadolin jõutõsted värvipurkidega. Kultuurikeskuse galeriis saab näha fotonäitust “Põltsamaa nägu”. Parimate fotode autoreid on plaanis ka autasustada.

Roosisaar on sel päeval peamiselt laste päralt nagu ka varasematel aastatel. Seal saab poniga sõita, hüpata batuudil ja muud põnevat teha. Kohal on ka rollinäitleja Ivar Lett Tallinnast, kes lastega tegeleb. Põltsamaa kultuurikeskuse laste näitemängustuudio Viribus Unitus mängib Roosisaarel katkendi näidendist “Väike nõid” jne.

Veinipäeva projektijuht on kultuurikeskuse töötaja Vilve Piht. Päeva juhib juba kolmandat aastat järjest Margus Kastor, kes tänavugi kehastub Põltsamaa ajalooliseks tegelaseks kuningas Magnuseks. Vahepealne aasta on aga päevajuhile juurde toonud olulise üle-eestilise tiitli – Kuldsuu 2004.

Kesklinnas kestavad veinipäeva pidustused kella kolmeni päeval ja on rahvale tasuta. Lossihoovi õhtul kell 19 algavale peole saab aga piletitega.

Hiigeltelk ja veini juubel

Et Põltsamaa vein tähistab sellel aastal 85. sünnipäeva, on pidu lossihoovis sedakorda suurejoonelisem kui kunagi varem. Kui Põltsamaale anti linnaõigused 1926. aastal, siis näitab lihtne arvutustehe, et vein on linnast kuue aasta võrra vanem. AS Põltsamaa Felix on ka veinipäeva peasponsor. Juubelipäevaks on lubatud esimest korda välja tulla ka kahe uue tootega – naturaalsest õunamahlast kääritatud õunasiidriga ning uue kuiva mustikaveiniga, millel juubelihõngune nimigi – Lossivein 85.

Pidu peaks kujunema igati uhkeks sõna otseses mõttes iga ilmaga, sest püsti pannakse tuhat inimest mahutav hiigeltelk. “Kui kõik inimesed on ühe katuse all, peaks kujunema ka ühtne peotunne,” loodab projektijuht Vilve Piht.

Peotelki on oodata esinema suupilliansamblit Piccolo, ansamblit Untsakad, tantsutruppi Blue Hats, Tartu tünnipunti jt. Tantsumuusikat on lubanud tegema tulla Meelis Punder ja Anti Kammiste. Lossihoovis saab tänavugi nautida ilutulestikku. Ilmselt võib oodata ka üllatusi.   

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus