Põltsamaa juveeliäri tegutseb Selveri ruumides

Hulk aastaid oli Põltsamaa rahvas harjunud sellega, et kohalik juveelipood tegutses Kesk tänaval. Nüüd on juveeliäri kolinud Põltsamaa Selverisse.

Osaühingu Vartman Juveel juhataja Inge Rosenberg lausus, et Põltsamaa on väike linnake, kus aastate jooksul kujunes juveelipoele välja oma kindel klientuur, kuid uusi kliente juurde ei tekkinud. Juveelipoe juhataja sõnul läks n-ö tuluke tema jaoks vilkuma juba siis, kui Telia hakkas tänavu märtsi alguses Selveris asju kokku pakkima. Ruum, kus praegu asub pizzapood, oleks juveelipoe jaoks väikeseks osutunud. Nii ei jäänud muud üle kui kannatlikult oodata.

Palju uusi kliente

Seda suuremaks osutus juveelipoe rahva rõõm, kui neid informeeriti, et ruum on otsustatud neile välja rentida. Juulikuu 23. päeval allkirjastati leping kaupluseruumi rentimiseks, esmaspäeval 25. juulil teavitati müüjaid ning 26. asuti tõsiselt ümberkolimiseks valmistuma. Selleks oli aega vaid viis päeva, sest juba 1. augustil avas juveelipood uksed Selveri ruumides. Õnneks oli just puhkuselt tulnud müüja Triin Paide, kolimisel oli abiks ka puhkuseasendaja Annika Kartsepp. Transpordi taha kolimine pidama ei jäänud, sest autod on kaupluse rahval olemas ja vahemaa endise ning praeguse kaupluse vahel ainult mõnikümmend meetrit.

Inge Rosenbergi sõnul polnud nende jaoks kolimisel probleemiks olukord, et ruum, kuhu nad kolisid, asub kohas, kus inimesed pidevalt liiguvad. Vastupidi ‒ nad tundsid sellisest inimeste liikumisest enda ümber suurt rõõmu, sest nägid neis oma tulevasi kliente. Rosenbergi sõnul on lausa hämmastav, kui tähtis on olla inimeste liikumise teel. Igapäevane elu tõestab, et kui inimesed jõudsid Selverist teisel pool Tartu maanteed asuva lillepoeni, siis sealt loetud samme varasema juveelipoe ukseni enam edasi ei astutud. Need, kes siiani Põltsamaa juveelipoe üles leidsid, olid kohalikud inimesed. Tõestuseks pole siia tarvis rohkemat lisada kui vaid fakt, et esimese tegutsemise nädala jooksul kasvas juveelipoe külastjate hulk võrreldes varasemaga 80 protsenti.

Oste oleks avamise järgselt veelgi rohkem tehtud, kuid esimesel päeval ei saadud kohe tööle makseterminali. Esimene tegutsemisnädal uues asukohas näitas, et juveelipoe endised kliendid on kaupluse üles leidnud.

Mis kaupluse naispere jaoks eriti liigutav oli ‒ nende ammused kliendid tõid neile sületäite viisi lilli. “See on väga armas ja liigutav, et me kellegi jaoks nii vajalikud oleme,” tõdes Inge Rosenberg. Juveeliäri juhataja sõnul ei ole selle kaupluse pidamine üldse mitte lihtne, üldse mitte selline nagu kaupluse riiulitelt vastu kiirgava sära järgi võiks arvata. Selle sära ja ilu taga on tohtutult tööd, pikki ja väsitavaid läbirääkimisi. Samas on Põltsamaa juveelipoe eripäraks tõsiasi, et kui keegi mingit juveelitoodet väga saada soovib, siis talle see ka hangitakse.

Igaühele midagi

Naised ja mehed jagunevad ostjaskonnana enam-vähem võrdselt. Samas tullakse juveelipoodi eirnevate soovide ja erineva eesmärgiga. Osa mehi tuleb sinna kindla sooviga osta midagi oma naisele või kallimale. Mõned mehed tulevad koos naisega ja naine valib talle meeldiva ehte või mingi muu eseme välja. Vahel tulevad ka naised ise, kes teatavad, et nad võivad endale ka midagi ilusat ja meeldivat lubada. Ühe rühma ostjaskonnast moodustavad lihtsalt emotsiooni ajel ostjad. Ehk siis inimesed, kellele hakkab juveelipoodi sattununa midagi meeldima ja nad ostavad silma hakanud juveelitoote ära.

Nii nagu ilmselt kõikjal kaubanduses on juveelipoe kõrghetkeks jõulupühade eelne aeg. Teine tavapärasest intensiivsem ostude tegemise periood on koolide lõpetamise aeg. Veidi rohkem oste tavapäevadega võrreldes sooritatakse ka emadepäeva ja naistepäeva eelsel ajal. Erinevate elektroonikatoodete ja muude kinkide kõrval tahetakse koolide ja isegi lasteaia lõpetajatele kinkida midagi sellist, mis jääks neile mälestusesemena alles. Tüdrukutele on ostetud kingituseks kaelaehteid, kõrvarõngaid, ripatseid jmt. Ka kellad on lastele mõeldud kingitustena nõutud kaup.

Pärast esimest tegutsemisnädalat uues asukohas tõdes Inge Rosenberg, et just sellist ostjate arvu kasvu nad eeldasidki. Kuid kinnitas, et niisugust tulemust nagu seni on olnud, ei oleks tulnud ilma tõeliselt heade müüjate ja koostööpartneriteta. Väga tänulik on ta Swedbankile, kus eriti mõistvalt on juveeliäri tegevusse suhtunud Külli Juhkam. Üsna pea loodetakse hakata osutama pakkimisteenust, mida Selveri ruumes praegu ei pakuta. Puuduvatest kaupadest plaanitakse sinna esimesel võimalusel juurde tuua kellad ning naiste ja meeste parfüümid. Inge Rosenberg kinnitas, et nad tõepoolest loodavad Selveris veel pikka aega kliente teenidada.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus