Põltsamaa sildadel tähistati Eesti juubelit

Põltsamaa on väikelinnade hulgas tuntud oma sildade rohkuse poolest. Möödunud laupäeval tähistati Eesti Vabariigi juubelit Põltsamaa 18 sillal.


Laupäeval jätkus tegevusi nii suurematele kui ka väiksematele sildadele üle kogu Põltsamaa. Tuntuim Põltsamaa sildade hulgas on kahtlemata Suur Sild, mis alles möödunud sügisel läbis põhjaliku uuenduskuuri ja mille tegelikku tähendust tunnetasid nii põltsamaalased kui ka linna külalised ja linnast läbi sõitvad inimesed. Samas on ilmselt kõige omapärasem Põltsamaa linna sildade hulgas Parvei Sild ehk rippsild, kus oli koha sisse võtnud Põltsamaa valla Lustivere külaseltsi esindus. Lustivere külaseltsi juhatuse liikme Ülle Anti sõnul tegutsevad nende külaseltsis ajaloohuvilised inimesed, mistõttu nad seadsid ennast paika Parvei silla juures. Sealsamas tegutses ka Veski kohvik, kus pakuti karaskit, kartulisaia, mullamagustoitu, kalja, viljakohvi, koduõlut. Selle silla juures said huvilised oma teadmised proovile panna viktoriiniga, kus neil tuli vastata teraviljasid ja jahusorte puudutavatele küsimustele. Sealsamas oli võimalus ka poomil põhukotivõistlust pidada. Kirikusilla juures tegutsenud Adavere Mõisa Seltsi esindaja Evi Rohtla sõnul pakuvad nad tegevust kogu perele. Boonuseks pakuti kodus küpsetatud leiba ja kodust võid. Kirikusilla juures oli võimalus proovida nii telgedel kui ka vöö kudumist.

Populaarsed mängud

Erinevate sildade juures sai laupäeval teha väga erinevaid tegevusi. Kohtumaja silla juures oli huvilistel võimalus mängida malet ja ajaviite-viskemängu „Mölkit”. Selles meeskonnas tegutsesid Riina ja Uno Valdmets, Maire Haava ja Enno Paats, kellel kõigil oli oma ülesanne täita. Riina Valdmetsa sõnul jagasid nad välja 105 lehte, mida oli vaja sildade mängus osalejatel. Mängus tuli osalejatel iga silla juures endale tempel saada ning seda lihtsalt niisama ei antud, vaid selleks tuli iga silla juures midagi teha. Kohtumaja juures osutusid tõsisemateks malemängijateks Põltsamaa mehed Paul Evard ja Villu Ojassalu. Sealsamas läheduses asuva Kirikusilla juures aga pakkusid kohalikud kaitseliitlased võimalust huvilistel oma silmatäpsuse ja laskmisosavus proovile panna. Tegevust jätkus erinevate sildade juures kõigile huvilistele, kus keskpäeval tegutsemislusti küll väike vihmahoog kimbutas, aga sellele vaatamata läks Põltsamaa sildasid tutvustav ja propageeriv tegevusrohke päev igati korda.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus