Põltsamaa jõel sõidetakse homme maratoni

 

Ülehomme hommikul kell 8 antakse Rakke vallas Ao paisjärvel start esimese Põltsamaa jõe maratoni pikemale distantsile. Lühemale võistlusmaale lähetatakse alused kaks tundi hiljem Kõrkkülas asuva Rutikvere kalakasvanduse juurest. Finišipaigaks on kõigile võistlejatele Kamari paisjärv, kus toimub samal päeval veetrall.

Maratoni korraldajaks on Põltsamaal tegutsev FreeStart Matka- ja Spordiklubi, mille liikmed on ise kaasa teinud Võhandu ja Emajõe maratonidel ning Türi-Tori kiirlaskumistel. Põltsamaa jõe maratoni korraldamine võeti ette selleks, et veematkahuvilistel veelgi enam väljakutseid oleks.

Jõemaratoni distantsi võib ürituse peakorraldaja Üllar Sõmera sõnul läbida mistahes mootorita alusel: kanuul, süstal, kummi- või aerupaadil. Pikemale, 80 km distantsile oli eilseks registreeritud üheksa, lühemale, 27 km distantsile seitse alust. Registreerida saab aga ka kohapeal. Võistlejate kirjapanek lõpeb mõlemas stardipaigas pool tundi enne starti.

Oma kogemustele tuginedes arvavad korraldajad, et lühema distantsi kiiremad võivad Kamari supelrannas asuvasse finišipunkti jõuda kella poole kahe või kahe paiku, pikema distantsi kiiremad kella kolme-nelja paiku pärastlõunal.

Oleme viimastel päevadel ise päris palju Põltsamaa jõel liikunud, eelkõige selleks, et eemaldada jõkke kukkunud puid,” ütles Üllar Sõmera. Veeseis on praegu suve kohta päris hea. Ainult paaris madalamas kohas kippusid kivid kanuupõhja kriipima.”

Jõemaratoni aitab klubil FreeStart läbi viia Leader-programmist ning mitmelt Jõgeva ja Põltsamaa piirkonna firmalt saadud toetus. Lähemat infot maratoni kohta saab kodulehelt www.freestart.eu .

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus