Põltsamaa jõe suvemängudel võistles üle kolmesaja sportlase

Laupäeva hommikul rivistusid Põltsamaa Jõe mängudel võistlejad ja spordiürituse korraldajad Põltsamaa jõe äärde. Võistluste peakorraldaja Villu Ojassalu raporteeris maavanem Aivar Kokale, et võistlejad on 30. Põltsamaa Jõe mängudeks valmis.

Maavanem märkis, et Põltsamaa jõe mängud on ainus Jõgevamaa üldrahvalikest spordimängudest, mille korraldamise traditsiooni jätkatakse praegugi. Mängud avas Põltsamaa vallavanem Toivo Tõnson. Lipu heiskas spordilembeline koolipoiss Mart. Peakohtunik Jõgevamaa spordiliit Kalju tegevjuht Uno Valdmets andis ülevaate mängude kavas olevatest aladest.

Võistluste peasekretärina töötas Riina Valdmets, kaasa aitamas olid Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õpetajad.

Põltsamaa ühisgümnaasiumi pargis mängiti võrkpalli. Meeste arvestuses võitis Kõo valla võistkond, naistest sai esikoha Põltsamaa valla spordiklubi “Tervis” naiskond. Rannavõrkpallis meestele olid parimad Toivo Uusna, Mihhail Somelar ja Artur Saar. Noortest said sel spordialal esikoha Anti Kivimets ja Janel Jürissaar. Tänavakorvpallis tulid võitjateks Põltsamaa poiste võistkond ja Kolga-Jaani valla naiste I võistkond, meeste tänavakorvpalli võitis Kolga-Jaani. Naiste ujumises paaridele olid kiiremad Riin Emajõe ja Silja Goro?ko, meestest võitis ujujapaar Elmo Krumm ja Andres Krass.

Jõumehe võistlusel tuli tassida kivisid, autot vedada ja kohvreid tassida. Esikoha sai Eimo Soots Kõo vallast. Palju elevust põhjustanud naisekandmises oli vingeim tegija samuti Eimo Soots, kes kandis Adavere noorikut Inga Reinmaad.

PentanquŽes võitis Jüri Pärna, Vaige Ant ja Vladimir Valejev. Teatesõdmises kanuuga sai esikoha naispaar Reeda Kukke ja Kaja Jürissaar, meestest olid kiiremad Taivo Miller ja Tanel Reinman

Juhtide mitmevõistluse võitis Põltsamaa Ühisgümnaasiumi direktor Aimar Arula, teiseks tuli Põltsamaa vallavanem Toivo Tõnson, kolmandaks Puurmani vallavanem Rein Paap.

Põltsamaa jõe mängudel võisteldi ka kergejõustikus. Kuni 10-aastastest poistest hüppas kõige kaugemale Joonas Püvi, kes heitis kõige kaugemale ka topispalli, 60 meetri jooksus oli kõige kiireim Virjo Aadla ja 1000 meetri jooksu Reio Paarts.

11-12 aastastest poistest oli topispallivisetes ja viisikhüppes tublim Madis Noormägi ja 60 meetri jooksus Karol Tamm, 1000 meetri jooksu võitis Linnar Lillemets, 13-14 aastastest poistest sai topispallis ja viisikhüpetes ja 60 meetri jooksus esikoha Madis Sulg. 1000 meetri jooksu võitis Taavi Emajõe

15-16 aastastest poistest sai topispallis esikoha Märt Matvei, Anti Kivimets võitis viisikhüppe ja 60 meetri jooksu ja 1000 meetri jooksu Ranno Miller.

Meeste 60 meetri jooksus ja viisikhüppes võitis Elmo Krumm, kuulijännis Koit Põder ja 1000 meetri jooksus Siim Emajõe

Kuni 40-59 aastastest meestest võitis 60 meetri jooksu ja viisikhüppe Artur Saar, 1000 meetri jooksu Viljo Emajõe ja kuulijänni Uno Valdmets. 60-aastastest ja vanematest võitis kõik alad Villu Ojassalu.

10-aastaste tüdrukute arvestuses kergejõustikus said esikohad Mariann Aasna, Annika Kullas. 11-12 aastastest tulid võitjateks Airika Andruse ja Mailiis Timusk ning Maarja-Liisa Aasna ja Anu Kullas.

Kuni 13-14 aastastest tüdrukutest olid võidukamad Kristiina Võsu, Jaanika Rähn ja Veronika Pigul. 15- 16 aastastest aga Maire Kiis ja Teele Pajumägi. Naistest olid kergejõustikus võidukamad Elle Kukk, Kristel Pruuli, Helle Võsu, Heli Palgi ja Kaja Jürissaar.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus