Põltsamaa jalgpallurid Eesti meistrid

 

C-klassi neidude Eesti meistrivõistlustel esikoha saanud Suure-Jaani United’i koosseisus tulid Eesti meistriteks ka põltsamaalased Mariana Kees, Kristiina Aria, Chrystal King, Elisabeth Laisaar ja Eneli Penijäinen.

Kaheksa naiskonna osavõtul peetud turniiril võitis Suure-Jaani United neljateistkümnest kohtumisest kolmteist. Ainus kaotus saadi 12. voorus, kui koduväljakul jäädi 1:2 alla Tartu SK-le 10 Premium. Hooaja viimastes mängudes, kui peatreener Sergei Vassiljevi asemel juhendas naiskonda põltsamaalane Silver Nõmmiksaar, võideti aga võrdse tulemusega 3:0 nii FC Elva kui ka Tallinna JK Legion naiskondi ning kindlustati kolmepunktise edumaaga tartlaste ees meistritiitel. 

Hooaja kokkuvõttes kogus Suure-Jaani United 39 punkti (väravate vahe 79:11). Teise koha sai 36 punktiga Tartu SK 10 Premium (79:12), kolmas oli Tallinna JK Legion 31 punktiga.

Turniiri resultatiivseim mängija oli tartlanna Renita Roopalu, kes lõi oma naiskonna 79 väravast koguni 53. Põltsamaa neidudest jõudis 10 tabamusega liiga paremate väravaküttide edetabeli esikümnesse U15 vanuseklassi Eesti koondisse kuuluv 14-aastane Mariana Kees.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus