Põltsamaa ja Saaremaa rannavollepaari debüüthooaeg oli karikaterohke

Sel suvel esmakordselt koos mängivad Taavi Arula Põltsamaalt ja Kevin Saar Saaremaalt võitsid juuli alguses U16 vanuseklassi karikaturniiri kolm osavõistlust ning kaks nädalat tagasi Tallinnas peetud rannavolle Eesti Meistrivõistlused.

 

Põltsamaa noormees Taavi Arula on võrkpalliga tegelenud juba neli aastat, rannavollega tegi Arula lähemalt tutvust alles möödunud aastal, mil ta osales ka edukalt maakonna meistrivõistlustel. Sügisel, saalivõrkpalli hooaja alguses sattus Taavi koos oma meeskonnaga SA Põltsmaa SK mängima Saaremaale, kus Saaremaa SK eest mängiv Kevin Saar tegi talle ettepaneku hakata koos vollet mängima.

Kokkumängu harjutada polnud poistel enne võistlusi võimalik, sest vahemaa oli liiga pikk  ning ei olnud otstarbekas paari trenni pärast teineteisele külla sõita. Nimelt lahutab Põltsamaad ja Kuressaaret ligi 300 kilomeetrit. Koos olid Saar ja Arula varem mänginud vaid teineteise vastu ja teadsid seetõttu vastase tugevaid ja nõrku külgi.  Kuigi ühiselt polnud poisid enne seda suve rannavolleplatsil treeninud, tõotas saare ja mandri ühine volletiim head, sest saalivõrkpalli U16 vanuseklassi meistrivõistlustel saavutas Kevini meeskond Saarema SK esikoha ning SA Põltsamaa Sport SK, kus mängib Taavi, teise koha. Veel märgiti mõlemad poisid meistrivõistluste jooksul ära kui silmapaistvad mängijad.

Karikavõistlustelt kolm etapivõitu

Mängudebüüdi rannavolle platsil tegid poisid ühiselt alles oma vanuseklassi karikavõistluste esimesel osavõistlusel Pärnu rannas 26. juunil. Juba esimene karikavõistluste etapp kulges Põltsamaa-Saaremaa vollepaarile suurepäraselt. Esimeselt karikaturniiri etapilt Pärnu rannas võeti esikoht. Teine etapp peeti 3. juulil Tartus, mil samuti ei andnud vastse võistluspaari konkurentidele lootustki. Võideti kindel esikoht. Karikavõistluste kolmas etapp peeti järjekordselt Pärnus, mil mandri ja saare vollepaar samuti teistele võimalustki ei andnud. Võeti ka viimane etapivõit ja saavutati esikoht  oma vanuseklassi karikavõistlustel.

Kaks nädalat tagasi peeti Tallinnas rannavollekeskuses ka Eesti noorte meistrivõistlused. Karikavõistlustel kõik võidud saanud Arula ja Saar läksid meistrivõistlustele suurte lootustega. „Karikavõistlustel oli mängimine suhteliselt lihtne, kuid meistrivõistlustel olid poolfinaal ja finaal suhteliselt pingelised,” kommenteeris möödunud tiitlivõistlusi Taavi. Meistrivõistluste finaalis alistasid Saar ja Arula Karl Lumi ja Gustav Saagpakki 2:1. Veel lisas Taavi, et neil polnud kerge mängida ka kolmanda ja neljanda koha saanud paaride vastu.

Suvel rannas, sügisest saali

See hooaeg oli Taavile volleplatsil esimene. Rannavollet mängis ta ka möödunud aastal,  kuid siis ei saanud ta kõikidel siinsetel tiitlivõistlustel kaasa lüüa. „Eelmisel aastal mängisin Helger Häälega koos, kuid nüüdsest jätkan Keviniga,” kinnitas noormees. Peamine põhjus, miks Taavi enam Helgeriga koos ei mängi, on vanusevahe. Nimelt on Helger Taavist aasta vanem ning ei mahu temaga ühte vanusegruppi. Seevastu Kevin ja Taavi on ühevanused ning kuna poiste koostöö sujub praegu ideaalselt, jätkatakse koos.

Vaid aastaga on Taavi saanud volle karikavõitjaks ning ka Eesti meistriks. Sel suvel ootavad teda veel ees maakonna meistrivõistlused, kus ta mängib koos Mikk Keskkülaga. „Maakonna meistrivõistlustelt soovin samuti võitu,” lausus Taavi. Kuigi Põltsamaa noormeest on rannavõrkpallis saatnud suurem edu kui saalis mängides, ei viska Taavi veel saaliketse nurka. Sügisest asub ta jälle SA Põltsamaa Sport SK eest mängima, suve hakul läheb aga koos Keviniga liivale järgmist Eesti meistritiitlit püüdma. 

Rannavolle U16 vanuseklassi Eesti meistrivõistluste parimad

1. Kevin Saar – Taavi Arula
2. Karl Lumi – Gustav Saagpakk
3. Johan Vahter – Mart Targem
4. Markkus Keel – Taavi Nõmm
5.-6. Bobby Pokker – Timo Kuus
5.-6. Ott Väli – Teet Kants

iii

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus