Põltsamaa ja Pisisaare vahele rajatakse kergteed

Kauaoodatud Põltsamaa-Pajusi-Pisisaare kergtee ehitus on lõpuks ometi alanud. Kolme omavalitsuse piiresse rajatav kergtee saab olema 7,1 kilomeetri pikkune ja üle kolme kilomeetri sellest jääb praeguse Pajusi valla piiresse.

Pajusi vallavanem Reet Alev lausus, et kõige esimene mõte oli ehitada kergtee Pajusi küla ja Pisisaare küla vahele, kus inimesed sageli jalgsi või jalgrattaga liiguvad. Pisisaare külas paikneb kolhoosi ajast pärit elamurajoon, Pajusisse on aastate jooksul lisandunud uusi vaba aja veetmise võimalusi, seal paiknevad rahvamaja, külamaja ning samuti toimuvad seal sagedasti mitmesugused üritused. Avanes võimalus taotleda kergtee ehitamiseks raha EAS-i piirkondade konkurentsivõime tugevdamise toetuse meetmest tingimusel, et kergtee rajataks keskus-tagamaa ühendamise põhimõttel. Keskuseks on rajatava kergtee puhul Põltsamaa linn ja tagamaaks Mällikvere, Pajusi ja Pisisaare küla ning Adavere alevik koos oma ümbrusega. Pajusi küla ja Adavere aleviku vahel on tee olemas ning sõidukeid liigub seal üsna vähe. Nii leppisid Pajusi valla, Põltsamaa valla ja Põltsamaa linna juhid omavahel kokku, et kergtee ehitatakse kolme peale, iga omavalitsus rahastab kergtee rajamist enda territooriumil. Tee ehitatakse Põltsamaa-Pajusi-Luige riigimaantee äärde. Ehitamise aluseks on OÜ Palmpro ja Teeprojektid poolt koostatud projekt. Pisisaarest Pajusini ja Mällikvere bussipeatuse juurde rajatakse ka välisvalgustus.

Leping tööde tegemiseks sõlmiti firmaga Nordpont 5. aprillil ning töö algas aprilli keskpaigas. Ehitustööd teeb Nordpont OÜ ja omanikujärelevalvet teostab AS Infragate Eesti. Kergtee valmib käesoleva aasta 1. oktoobriks. Reet Alevi sõnul oleks Pajusi valla piires kergteed vaja ka Aidu ja Aidu järve vahele Põltsamaa-Jõgeva maantee äärde.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus