Põltsamaa ja Kokemäe värskendasid kultuurikontakte

Kokemäelt saabusid Põltsamaale linnapea Martti Jalkanen, kultuurinõunik Kalle Pekka Mannila, kammermuusikafestivali Satasoitto kunstiline juht Eeva Maija Santala ja loominguline assistent ehk projektijuht Tuuli Maria Grönroos.

            Satasoitto festivali on Kokemäel peetud juba kolmel aastal. Et festivalil annavad kontserte kas siis professionaalsed muusikud või sellele teele asunud tudengid, on kontsertide kunstiline tase väga kõrge. Satasoitto festivali korraldajate külaskäigul Põltsamaa muusikakooli otsustati, et 2008. aasta augustikuu viimasel nädalalõpul toimuvale festivalile sõidab ilmselt Põltsamaa muusikakooli õpetajate ansambel, kes on võimeline ette astuma kuitahes nõudliku kavaga.

            Peale kammermuusikafestivali kõneldi kohtumisel ka võimalusest tulevikus rohkem arendada kahe linna noorte vahelisi sidemeid. Põltsamaalased pakkusid sõpruslinnale osalemisvõimalust siinsetel veinipidustustel ning järgmisel Põltsamaa Festil. Tuleval suvel Põltsamaal toimuvasse keel- ja puhkpillimängijate suvekooli on ilmselt oodata ka Kokemäe noori muusikuid. Arutati veel võimalikke ühiseid spordialaseid ettevõtmisi. Et Põltsamaal valmis hiljuti rannavõrkpalliplats, siis on loota kohtumisi rannavõrkpallis nii siin- kui ka sealpool lahte. 

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus