Põltsamaa isadepäeva ilmestasid õnneloos ning lõbusad klounid Piip ja Tuut

Pühapäeval täitsid Põltsamaa kultuurikeskuse rõõmsas tujus pered ja nostalgiline vahvlilõhn. Ligi sadakond peolist tähistas üheskoos isadepäeva. Et peredele edaspidigi koosolemisrõõmu pakkuda, on enne jõulude saabumist tulekul ka perepäev.


Isadepäeva on üheskoos kultuurikeskuses tähistatud ka varasematel aastatel. Sedakorda oli tujutõstjatena üles astumas rahvusvaheliselt menukad klounid Piip ja Tuut. Igale kohale saabunud isale andsid korraldajad pihku aga loosinumbri, mille alusel siis pärast õnneloosis mõnusaid kinke võita sai. Üllatusi ning rõõmu valmistasid need kõikidele.

Rahvast oli arvukalt

„Pühapäeval tuli kultuurikeskusesse kokku isadepäeva tähistama ligi sadakond külalist, nii et võime peoga igati rahule jääda,“ nentis Põltsamaa kultuurikeskuse juhataja Janne Karu. „Tavapäraselt panid õnneloosilaua katmisele õla alla meie head koostööpartnerid ja väikeettevõtjad. Hea on tõdeda, et neid oli piisavalt.“

Kultuurikeskuse kunstiline juht Vilve Piht omakorda lisas, et kokkutulnutel oli kindlasti lõbus.

„Piip ja Tuut lõbustasid külalisi umbes tunnipikkuse etteastega, siis said kõik õnneloosis osaleda ja kes veel kauem soovis üheskoos aega veeta, sai Kultuurikohvikus pikemalt istuda. Loosis osalemiseks keegi midagi ostma ei pidanud, piisas kohaletulekust,“ rääkis Vilve Piht, kelle kinnitusel jagati isadepäeval isadele-vanaisadele välja 40–50 loosinumbrit.

„Kingituste hulgas oli nii teatri- kui ka kontserdipileteid, spordikeskuse kinkekaart, suupisteid jpm. Tahame siinkohal veelkord tänada häid toetajaid, kelleks olid Rakvere Teater, ansambel Naised Köögis, OÜ Avovil, Põltsamaa Decora kauplus, SA Põltsamaa Sport Pisisaare spordikeskus, Garsmille OÜ, Kodukoha Catering ja Apotheka apteek,“ loetles Vilve Piht neid, kes sündmusele õla alla panid. Nagu näha, oli toetajate nimekiri pikk ja tegus.

Jõuluaeg ukse ees

Detsembri teisel nädalal oodatakse aga taas kõiki peresid Põltsamaa kultuurikeskusesse, et üheskoos veeta üks mõnus pärastlõuna. Toimub lasteteatri Rõõmulill etendus, kus oma talviseid tegemisi tutvustab nõiatüdruk Mirell. Pärast saavad lapsed koos Mirelliga mängida ja aega veeta.

Et jõuluaeg on tulekul, pakutakse sel päeval ka võimalust üheskoos käbidest ehteid ja päkapikke valmistada. Taas on külastajatele avatud kohvik, kus mõndagi jõuluteemalist magusat saab põske pista. Igav ei tohiks hakata kellelgi. 

Sellele perepäevale on oma toetuse andnud Eesti Kultuurkapital ja seega ei tulnud perepäevalistel ka seekord oma rahakotti kergendada.

MERIKE KASK

blog comments powered by Disqus