Põltsamaa hooldusravihaiglas avati lift

Sihtasutuse Põltsamaa Tervis nõukogu liige Hendrik Allsaar ütles tseremoonia sissejuhatuseks, et mõte lift paigaldada tekkis kohe, kui hooldusravihaigla tööd alustas. Meditsiinitöötajatel on ju väga raske patsiente ratastooliga või kanderaamiga trepist üles ja alla tuua ja mitmesuguseid raskeid pakke kanda. Lifti valmis saamiseks kulus aega, kuid lõpuks jõudsime eesmärgini,” lausus Allsaar. Lindi lõikasid läbi Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots ning Rahvaliidu poliitikud Margi Ein ja Mai Treial, kes Riigikogu liikmetena on tugevasti kaasa aidanud tervishoiu ja sotsiaalprobleemide lahendamisele maapiirkondades.

   Hooldusravihaigla lifti maksumuseks on 1,4 miljonit krooni. Põltsamaa firma osaühing Bueno alustas lifti ehitamisega tänavu aprillis. “Siis hakkasime vundamenti ja ?ahti valama. Mõneti keeruliseks muutis ehitamise kõrgus ja vaheseinte puudumine,” märkis firmajuht Vitali Gorosko.  “Osaühing Bueno tegi oma tööd väga korralikult,” andis hinnangu Hendrik Allsaar. Tema sõnul andis lifti muretsemisel head nõu ka Kõo vallavanem Tarmo Riisk, sest Kõo hooldekodus on see olemas.”

Põltsamaa hooldusravihaiglas kasutatav liftiseade on tehtud firmas Former Lift OÜ.

“Lifti kasutame haigete transportimiseks nii kanderaami kui ka ratastooliga, samuti kaks korda päevas söögi, pesu ja muudegi tarvete toomiseks,” ütles SA Põltsamaa Tervis juhataja  Merle Mölder.

“Tänane päev on ajalooline nii Põltsamaa haiglale kui ka kogu linnale, sest  see on üldse esimene inimestele mõeldud lift Põltsamaal. Lifti vajavad mitte ainult eakad inimesed, vaid sageli ka nooremad, sest me ei tea kunagi, millal meid terviserike kimbutama hakkab. Kindlasti kergendab lift Põltsamaa haigla meedikute igapäevatööd, mida nad teevad suure armastusega,” ütles Riigikogu X koosseisu liige ja praegune Põltsamaa linnavolikogu liige Margi Ein.

 Põltsamaa Hooldusravihaigla lifti avamine oli ka möödunud sügisel igavikuteedele läinud tervishoiuedendajast firmajuhi Endel Pajumägi unistuse täitumine.

“Me peame aga mõtlema ka tulevikuplaanidele. Haigla fassaad vajab remonti ning tarvis oleks ka juurdeehitist,” ütles Hendrik Allsaar.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus