Põltsamaa hooldusravihaigla on patsientide vastuvõtuks peagi valmis

Põltsamaa hooldusravihaigla on mõeldud patsientidele Põltsamaa linnast ja Põltsamaa, Puurmani ning Pajusi vallast. Haiglas jätkub ruumi paarikümnele inimesele, kelle jaoks on palatites ka juba spetsiaalsed voodid. Kasutatud, kuid igati hea väljanägemisega ja töökorras voodid kinkis sihtasutusele Põltsamaa Tervis meie maakonna Soome sõpruspiirkond Järvenpää vald, kellel on head koostöösuhted ka Põltsamaa vallaga.

Voodid Järvenpäält

?Hea, et voodid Soome sõpradelt kingituseks saime, sest nende ostmine olnuks üsna kulukas,? ütles SA Põltsamaa Tervis juhatuse liige Juhan Sumendu. Tema sõnul saadi Järvenpäält kingituseks ka madratsid, haige pesemise raam ja ratastool.

Põltsamaa hooldusravihaiglas asub tööle oma arst. Samuti hakkavad patsientide tervist kontrollima ja ravi korraldama sihtasutuse Põltsamaa Tervis eriarstid ja Põltsamaa perearstid. Diagnoosimiseks ja raviks saab kasutada Põltsamaa Tervisele kuuluvat meditsiiniaparatuuri.

Meditsiiniõed võetakse hooldusravihaiglasse tööle konkursi korras. ?Soovijaid on olnud palju, see võimaldab valida,? lausus Juhan Sumendu. Ta märkis, et vajaduse korral pakutakse meditsiiniõdedele võimalusi koolituseks ja enesetäienduseks.

Haiglasse suunab perearst

Hooldusravihaigla ehitamisel ja sisustamisel on olnud igati abiks osaühing Põltsamaa Graniit. Viimati saadi sellelt ettevõttelt kasutada kaubik, mis on hädavajalik majandussõitudeks ning mitmesuguse inventari vedamiseks.

SA Põltsamaa Tervis juhatuse liige Merle Mölder märkis, et hooldusravihaiglasse saavad patsiendid perearsti saatekirjaga. Mõned haiged toob kohale ka kiirabi. ?Samuti on võimalus haiglakoha eest ise tasuda. Kellel sellise teenuse vastu huvi on, võib juba sihtasutusele Põltsamaa Tervis märku anda,? lausus ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus