Põltsamaa hooldekodusse lisandub uusi elanikke

Novembris avatud Põltsamaa hooldekodus on töö hoogsalt käima läinud ja tasapisi lisandub sinna uusi kliente. Põltsamaa Kodu juhataja Lagle Kalbergi sõnul on 150 kohaga hooldekodus praegu 38 klienti. Aasta lõpu seisuga peaks seal elama 44 inimest, nendest seitse ühekohalistes tubades. Tegelikult ei ole asutuses eraldi ühe- ja kahekohalisi tubasid, vaid kui klient soovib üksi toas elada, siis tuleb tal selle eest lihtsalt rohkem maksta.

Kahekesi toas elades tuleb kliendil tasuda kuus 675 eurot, üksinda aga 800 eruo suurune kohatasu. Praegu paigutatakse saabuvad kliendid elama 1. ja 2. elukorpusse. Ehituslikult on 3. ja 4. elukorpus, mis veel hooldekodu avamisel viimistlusjärgus olid, praeguseks valmis ning vastavalt hooldekodu täituvusele antakse käiku ka need. Põltsamaa hooldekodusse on uusi elanikke lisandumas nii jaanuari alguses kui ka keskel. Lagle Kalberg usub, et 3. elukorpus peaks käiku minema 2016. aasta 1. veebruaril ja 4. korpus hiljemalt kevadel. Siis võetakse hooldekodusse ka uusi töötajaid juurde.

Tänaseks päevaks on hooldekodus ära peetud ka esimene jõulupidu. Pühade ajal pidas hooldekodu elanikele jutluse EELK Põltsamaa Niguliste koguduse õpetaja Markus Haamer ning meelelahutust pakkusid rahvatantsijad. Jõululaupäeva eel,  23. detsembri õhtul said hooldekodu elanikud ja töötajad Lõuna-Eesti Hooldekeskuselt jõulukingi, eile esines majas Aidu kapell. Lagle Kalberg kinnitas, et pidulikumalt tähistatakse ka aastavahetust.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus