Põltsamaa Graniit sai uue olmehoone

Tänavu jaanipäevaks valmis osaühingu Põltsamaa Graniit Rõstla karjääris ligi 100 ruutmeetrise pinnaga metallist ja puidust olmehoone.

“Selle hoone ehitamine oli vajalik paremate tööolude loomiseks. Nüüd on olemas kaasaegne söögisaal, du?iruumid ja tualetid. Kui varem töötas dispet?er väikeses putkas, siis nüüd on temagi kasutuses kaasaegne kabinet,” rääkis osaühingu Põltsamaa Graniit juhataja Hendrik Allsaar.

Tema sõnul valmib Rõstla karjääris varsti ka töökoda.

“Siis hakkavad nii tootmine kui ka masinapargi tehniline teenindamine ühes paigas toimuma. Praegu remonditakse masinaid Sulustveres,” lausus firmajuht.

Head ajad

“Viimasel ajal on meie ettevõte arenenud lausa tormiliselt. Üheks näiteks töötajate eest hoolitsemisel võib tuua sellegi, et lõunasöök meestele iga päev killustikukarjääri tuuakse,” lausus dispet?er Rein Mäll.

Põltsamaa Graniidi tööpere traditsiooniliseks vaba aja ürituseks on kujunenud Venevere puhkekülas korraldatavad suvepäevad. Ürituse avamisel  mälestati leinaseisakuga ettevõtte endist juhti, mullu igavikku lahkunud tõsist majandusmeest  Endel Pajumägit, kelle algatusel hakati ka suvepäevi läbi viima. Ettevõtte praegune juht Hendrik Allsaar põimis oma suvekokkutuleku avakõnesse nii töö kui ka puhkamise teemad.

“Meie ettevõttel on praegu head ajad, sest jätkub tööd ja turgu. Killustikku turustame Jõgevamaale, Lõuna-Eestisse, Viljandimaale ja isegi Pärnusse. Töö Põltsamaa Graniidis pole aga sugugi kerge olnud. Kivipurustamine nõuab alati jõudu ja vaeva. Arvestades seda, on meie kollektiiv ära teeninud ka võimaluse tervislikult ja sportlikult lõõgastuda.  Oma meeste tubliduse eest võlgneme aga ka suure tänu nende abikaasadele ja lastele, sest soojad ja sõbralikud  suhted peres on hea töövõime hoidmiseks väga vajalikud,” ütles Hendrik Allsaar.

Hea tööandja ja maksumaksja

Firma nõukogu esimees Viktor Meister lisas, et peab lootustandvaks ka ettevõtte tulevikku.

?Kui praegu toodame aastas pool miljonit tonni killustikku, siis mõne aasta möödudes võiks toodang suureneda miljoni tonnini,” prognoosis ta.

Osaühingut Põltsamaa Graniit kui piirkonna head tööandjat ja tasemel maksumaksjat kiitsid suvepäevade sõnavõttudes ümberkaudsed omavalitsusjuhid Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots, Põltsamaa vallavanem Toivo Tõnson ja Kõo vallavanem Tarmo Riisk, kes andis ettevõttele üle kohaliku vallavolikogu ja vallavalitsuse tänukirja hea koostöö eest. Riigikogu liige Mai Treial nimetas Põltsamaa Graniiti ettevõtteks, kus osatakse raskustest jagu saada ning suudetakse töötajatele tagada konkurentsivõimelised palgad ja inimsõbralik töökeskkond.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus