Põltsamaa firma uus ekskavaator töötab Ida- Virumaal

Põltsamaa Greidi juhataja Andres Vääni sõnul ostis ettevõtte 22-tonnise ekskavaatori, mis maksab 1,5 miljonit krooni. ?Plaanisime uue ekskavaatori ostu juba ammu. Hyundai on meie ettevõttes esimene roomikekskavaator. Vajasime uut masinat ettevõtte konkurentsis püsimiseks ja arendamiseks, seni olime oma objektidel kasutanud renditud masinaid,” rääkis firmajuht. ?Kokku on meie ettevõttel praegu kolm ekskavaatorit?

Esimene objekt, kus uut ekskavaatorit kasutama hakati, asub Ida-Virumaal Vaivara vallas Soldina külas Sinimägede kandis.

?Siia ehitatakse kütuseterminal, mille käivitamiseks on vaja rajada ka kuivendussüsteemi eesvool. Töid komplitseerib pinnasest pidevalt väljatulev masuudireostus ja kõrge paepinnas. Valmis peab olema ka kõikvõimalike lõhkekehade leidmiseks. Meie töömeestest on seda tööd tegemas Kalev Pikver ja Jaanus Melsas, Kalev Pikverile on sealne kant ka kodupaik. Praeguse töö saame valmis orienteeruvalt nelja nädalaga. Arvatavasti tellitakse meilt aga samas piirkonnas lähiajal veelgi töid,? ütles Andres Vään.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus