Põltsamaa Felixi juhiks saab Anti Orav

Ettevõtte praegune juhataja Andres Koern alustab tööd Põltsamaa Felixi omaniku Põhjamaade suurima toiduainetööstuse kontserni Orkla Foods Soome ja Balti divisjoni äriarenduse direktorina, teatas ettevõte.

Anti Orav töötab Põltsamaa Felixis 1995. aastast, mil ta lõpetas Tartu Ülikooli. Orav on ka Põltsamaa linnavolikogu liige.

Orava sõnul on tema peamiseks väljakutseks tagada Põltsamaa Felixi jätkuv areng ja kasumi kasv. “Oleme kasvanud 10 tegevusaastaga 20 miljonilt 127 miljoni krooni suuruse käibega firmaks ja saavutanud paljude oma toodetega turuliidri positsiooni,” märkis Orav.

“Pikaajalise edu nimel peame muutma tootmist järjest efektiivsemaks, kiirendama tootearenduse alast tegevust ning leidma võimalusi sisenemiseks uutele turgudele.”

Orav lisas, et tema ülesandeks on koordineerida Põltsamaa Felixi tegevust Eestis, sest naaberriikides Lätis, Leedus ja Soomes tegelevad turu arendamisega sealsed kohalikud organisatsioonid. “Kindlasti arendame oma divisjoni ettevõtete vahel üha tihedamat koostööd, selleks annab hea eelduse ka Andres Koerni uus ametikoht,” märkis Orav.

Orkla Foodsi Soome ja Balti divisjoni äriarenduse direktoriks nimetatud Andres Koern hakkab tegelema innovatsiooni edendamise ja äri laiendamisega. Koerni põhiülesandeks on sünergia leidmine divisjoni ettevõtete vahel, et maksimaalselt ära kasutada kogu ettevõtte potentsiaal.

AS Põltsamaa Felix on Eesti üks juhtivaid toiduainetööstuse ettevõtteid, mille käive kasvas 2003. aastal ligi 13 protsenti, ulatudes üle 127 miljoni Eesti krooni. Firmas töötab hetkel 115 inimest.

Peamiselt mahlade, mooside, majoneesi, sinepi, marineeritud kurkide ja veini tootjana tuntud Põltsamaa Felixi tootenimistu on väga lai. Firma toodab ja turustab 160 toodet kuue kaubamärgi all.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus