Põltsamaa Felix kahekordistab tuleval aastal eksporti

Aktsiaseltsi Põltsamaa Felix juhataja Anti Orava sõnul on ekspordi kasv võimalikuks saanud seoses Eesti astumisega Euroopa Liitu.

“Põhiliselt turustame tooteid lähivälismaale: Soome, Rootsi, Lätti ja Leetu. Tuleval aastal suureneb eksport veelgi ja on isegi reaalne, et see võib kahekordistuda. Kui kõik laabub kenasti, hakkame oma tooteid Lätti ja Leetu senisest rohkem turustama,? rääkis Orav.

115 töötajaga ettevõtte juhataja märkis sedagi, et ka tervikuna on Põltsamaa Felixi majandusnäitajad tänavu paranenud. ?Oleme tulemustega rahul. Viimasel poolel aastal oleme mõelnud ka oma pikemaajalistele arenguplaanidele ja tegelnud organisatsiooniga. Viisime läbi töötajate enesehindamise, kus kõik said avaldada oma arvamust ka ettevõtte ning selle juhtimise kohta. See loob meile hea aluse firma kohandamiseks tulevikus,? lausus Orav, kes on Põltsamaa Felixi juhatajaks käesoleva aasta 1. juunist.

Firmajuht märkis sedagi, et septembris ja oktoobris hakati tootma lahjat majoneesi, mis sisaldab ainult 15 protsenti rasva. Jogurtimajoneesi on hakatud müüma ka Soome. Teiseks uudistooteks on ploomimahl, mille tootmise käivitamiseks tuli teha investeeringuid, et mahlatsehh ümber ehitada.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus