Põltsamaa Felix ja Olivia kutsuvad külla

Uue nädala esmaspäevast pühapäevani kestva avatud toiduainetööstuste nädala raames plaanitud ekskursioonidele on registreerunud pea 800 inimest. Mitmed tööstused ootavad külla ka suuremaid gruppe, näiteks töökollektiive ning sõpruskondi.


„Avatud toidutööstuste nädalal saab külastada erineva suurusega ettevõtteid. Kui mõnes tootmises on grupid pigem väikesed ja sõltuvalt toodetest ka vanusepiiranguga seotud, siis näiteks Luke Farmimeierei on koht, kuhu saaks minna lausa kogu klassiga,” ütles Toiduliidu juht Sirje Potisepp.

Tema sõnul tuleb lapsi tuua kodumaise toidu juurde maast madalast ning toiduks vajaliku tooraine kasvatamise ja toidutootmise tutvustamine peaks olema osa kooliprogrammist. „Kui noored näevad, kust tuleb kodumaine toit, kuidas seda valmistatakse, on palju suurem tõenäosus, et nad oskavad ka kaupluses teha teadlikumaid valikuid. Avatud toidutööstuste nädal on hea võimalus näiteks põhikooli lastele koos õpetajaga teha üks asjalik päev klassiruumist väljas,“ innustas Potisepp külastustele registreeruma.

Oma uksed avab Jõgevamaalt Olivia õlitehas (Scanola Baltic AS), Põltsamaa Felix ja Kalev (Orkla Eesti AS).

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus