Põltsamaa ettevõtluspäeval näeb ehtsat rehepeksumasinat

Rehepeksumasin, mis ettevõtluspäevaks Põltsamaa kultuurikeskuse õuele tuuakse, seisab praegu Põltsamaal elava kollektsionääri ja vanatehnika restauraatori Valdeko Kippuse õuel.

?See on Tsehhi päritolu rehepeksumasin, mille olen saanud kohalike inimeste käest,? ütles Kippus. ?Toon selle masina ettevõtluspäevale ennekõike seetõttu, et just noored vanaaegseid masinaid näeksid. Siis saavad nad teada sedagi, kuidas möödanikus töötati.?

Lustiverest pärit Valdeko Kippuse huvi masinate vastu sai alguse pärast Teist maailmasõda, kui ta töötas MTJ-is mehhanisaatorina. ?Masinatega ümberkäimiseks on ikka taipu vaja ja samuti tuleb kuulata targemate meeste nõudeid. Kui tänased noored rehepeksumasina vastu huvi tunnevad, olen neile meelsasti nõus selgitusi jagama,? rääkis elupõline masinamees.

Üks nüüdisaegsemaid masinaid, mida Põltsamaa ettevõtluspäeval tutvustatakse, on osaühingu Põltsamaa Graniit ekskavaator Caterpiller. Ka see pannakse kultuurikeskuse õuel tööle. ?See ekskavaator on arvatavasti üks võimsamaid ja moodsamaid masinaid kogu Jõgevamaal,? ütles osaühingu juhataja Endel Pajumäegi.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus