Põltsamaa ettevõtluspäevad varasematest atraktiivsemad

 

Põltsamaal tänavu juba seitsmendat korda peetud ettevõtluspäevadel jätkus osalejaid nii käsitöölaadale, grillfestile kui messile.

Põltsamaa Ettevõtjate Liidu president Andres Vään tunnustas hoolikalt läbi mõeldud töö eest ürituse korraldajaid. Ettevõtjate liidu juht usub, et keerulisel ajal mõtlevad ka inimesed tõsisemalt selle üle järele, kust raha, mida me kõik igapäevaseks eluks ja tegevuseks vajame, tegelikult tuleb. Vään hindas kõrgelt Põltsamaa ettevõtete suutlikkust keerulises majandusolukorras toime tulla ja samas tõsiselt tootearendusega tegelda.

Uut ja põnevat toodangut oli ettevõtjate liidu juhi sõnul ette näidata nii Kitzinger-Progressil,  TK Team tahvlitehasel, Põltsamaa Felixil kui paljudel teistel ettevõtetel.  

Vikan Estonia: muutused paremuse suunas

Vikan Estonia meistriabi Kaja Türk lausus, et nende firmas oli möödunud aasta lõpus küllalt keeruline aeg, kuid nüüd on toimunud pööre paremusele. Tellimuste arv on tõusnud, kuigi materjalide tarnimine kipub veidi takerduma. Vikan Estonia valmistab puhastusmoppe enamasti firmadele, mistõttu inimesed selle ettevõtte tegevusest suuremat ei tea. Suurem osa toodangust eksporditakse Soome, Taani, Belgiasse, Norrasse. Nendest riikidest sadetakse aga Põltsamaal valmistatud toodangut veel edasi ka mujale. Nii on Vikan Estonia OÜ-s valmistatud puhastusmopid jõudnud näiteks ka Austraaliasse, Ameerika Ühendriikidesse, Palestiinasse, Jaapanisse.

Vikani moppe paraku Eesti poodidest osta ei saa, kuigi ka meie inimesed soovivad Kaja Türgi sõnul  nende firma toodangut tarvitada.

Väike seltskond saab hakkama tõsise tööga

Oma toodangut oli külastajatele tutvustamas ka Tahe Wood Adaverest. Firma ühe omaniku Õie Tölpti sõnul võtsid nad rahvale tutvustamiseks kaasa just selliseid tooteid, mis inimestele enam huvi võiksid pakkuda.

Tölpti kinnitusel on kauplustes Tahe Woodi toodangut piisavalt saada, kuid mõistagi saadetakse suur osa ka välisturgudele. Olulise osa toodangust moodustavad lõikelauad, neid valmistatakse väga erineva kujuga ja ikka selleks, et need sobiksid erinevate valamute ja köögi tööpindadega. Erineva kujuga lõikelaudu on tootmises üle kolmekümne.

Teise suurema tooterühma moodustavad voodiotsad, mida valmistatakse Rootsi firmale Hästens. Huvitavad on  õhukesest puidust ühekordseks kasutamiseks mõeldud toidualused matkajatele ja turistidele, mida on mugav pärast söömist lõkkes ära põletada. Kahjuks polnud neid aluseid võimalik ettevõtluspäevadel näidata, sest need oli tellijatele teele saadetud. 

Jahimehed tänasid tublisid abilisi

Tõsisemat tähelepanu pälvinud grillfestil võistles seekord seitse võistkonda. Neist suurima oli kokku pannud Põltsamaa vald kahasse Põltsamaa jahiseltsiga. Võistkonna liikme Margo Miljandi sõnul on neil hea meel taas ühel Põltsamaa linna üritusel osaleda. Eelmisel aasta Lossipäeval pakuti huvilistele maitsta suitsutatud kopra- ja sokuliha, ettevõtluspäevalised said ka proovida, kuidas neile sobib küpsetatud metssealiha.

Käimas oli ka käsitöölaat, kus oma näputööd pakkusid nii kohalikud kui kaugemalt tulnud meistrid. Samuti oli aiandushuvilistel võimalik osta viljapuu- ja marjapõõsaistikuid.

Naiskodukaitse ootab uusi liikmeid

Kahju, et esialgu Kaitseliidu poolt plaanis olnud kohaliku kinomaja näitlik vallutamine olemata jäi. Küll oli Kaitseliidu kaitsva tiiva all ettevõtluspäeval esindatud Naiskodukaitse koos kodutütardega. Naiskodukaitse Põltsamaa jaoskonna esinaine Riin Vare lausus, et loodetavalt leidub ettevõtluspäeval selliseidki inimesi, kes nende ridades kaasa tahavad lüüa. Juba reede hommikupoolikul olid naiskodukaitsjad paar uut liiget juurde saanud. Riin Vare loodab, et praegu ligi 30-liikmelisest jaoskonnast kasvab aasta lõpuks välja 40-liikmeline organisatsioon.

Põltsamaa Ettevõtjate Liidu juht Andres Vään on seda meelt, et traditsioonina peaks ettevõtluspäev kas ühe- või mitmepäevase üritusena Põltsamaal säilima. Samas peab ta vajalikuks igal aastal sellele midagi uut lisada.

iii

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus