Põltsamaa Ettevõtluspäev oli värvikirev mosaiik piirkonna elu mitmekesistest võimalustest

Ettevõtluspäeva avasid selle peakorraldajad Põltsamaa Ettevõtjate Liidu president Andres Vään ja linnapea Jaan Aiaots. Kohaliku ettevõtluselu eestvedaja ja omavalitsusjuht soovisid, et sel üritusel saaksid võimalikult huvitavate emotsioonide ja kogemuste osalisteks just piirkonna noored.

Kultuurikeskuse õues võiski näha noormehi ja neide mitmesuguseid masinaid ja agregaate vaatamas. Hoolega uudistati ja uuriti osaühingu Põltsamaa Graniit ekskavaatorit Caterpiller, mille kohta jagas selgitusi elupõline ekskavaatorijuht Oskar Kivimets. ?Kui varakult masinatega tutvust tehakse tekib huvi tehnikavärgi vastu, mis on suuresti abiks ka elukutse valikul, ?lausus osaühing Põltsamaa Graniit juhataja Endel Pajumägi.

Põltsamaal tegutsevad õpilasfirmad

Mõnigi poiss soovis sisse ronida kollakas toonis autodesse, millega Põltsamaa Autospordiklubi liikmed ringrada sõidavad ja rallikrossil osalevad. Klubi juhataja Hillar Kalam selgitas, et autod on siiski vaatamiseks.

Kõige nooremad, kes ettevõtluspäeval oma majandustegevust demonstreerisid, olid Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õpilasfirmade esindajad.

?Meie koolis on mitu õpilasfirmat. Üks pakub teenust pidude korraldamiseks, kaasa arvatud karaoke laulmiseks, teine valmistab maiustusi, kolmas valmistab seljakotte. Küllap saame oma firmasid arendades kogemusi ka tulevikuks, ? lausus Põltsamaa Ühisgümnaasiumi 11 klassi noormees Kristo Kõkkur.

Põltsamaa Ühisgümnaasiumi naabruses asus Sihtasutuse Jõgevamaa Arendus ja Ettevõtluskeskuse boks.

?Õpilasfirmad võiks kutsuda ka Jõgeval toimuvale Kesk-Eesti messile. Kindlasti sobiks sellele messile ka õpilasettevõte, kes pakuks karaoketeenust,? nentis Jõgevamaa Arendus ja Ettevõtluskeskuse infokonsultant Kersti Kurvits.

SA Jõgevamaa Arendus ja Ettevõtluskeskuse boksist küsiti kõige rohkem nõu stardiabi saamise võimaluste kohta. Koos sümpaatsete naiskolleegidega valgustas ettevõtlusalaseid võtmeküsimusi ka sihtasutuse juhataja Toomas Pajula.

Mitmekesiseid edasi õppimisvõimalusi tutvustas ettevõtluspäeval Põltsamaa Kodu ja Põllutöökool, mille direktor Viive Kibena oli ka ettevõtluspäeva üks korraldajatest.

Mitmed ettevõtluspäeval osalenud firmad valmistavad toodangut ekspordiks. Osaühing Tinatex esitles päästeveste.?Kui mõni on soovinud, oleme tal lubanud ka vesti selga proovida, sest alati peab teadma, mis on mis,” ütles firma juht Margus Metsma.

Esitleti ka eksportkaupa

Osaühing JoBeks tõi vaadata põrandalapid, mida müüakse Rootsi. ?Meie põrandalappe uudistatakse huviga. Need lapid on mõeldud aga ennekõike tootmispindade pesemiseks.,? lasus ettevõtte töötaja Tiina Reisalu.

AS Karwent tõi ettevõtluspäevale rikkalikus valikus puhastusmoppe ja harju. ?Meie omanikus on Taani firma ja kogu kauba turustame välismaale, ? rääkis komplekteerimisjuht Lydia Mudas. ?Eritellimusel teeme luudasid ka Eestimaa tarbijatele ja kui volbripäeva lähenedes peaks meie firmasse mõni nõid sattuma, ega me siis ka teda hätta ei jätta, ? ütles naljaga poolseks teine komplekteerimisjuht Kaja Arro

Toitlustusettevõttetest oli Põltsamaa Kultuurikeskuse saalis keskse ja hästi märgatava koha sisse võtnud AS Põltsamaa Felix, kes muu hulgas tutvustas uudistoodangut-ploomimahla. Tulundusühistu E-Piim oli toonud vaadata ja degusteerida kogu juustuvaliku.

?Juustu on hoolega proovitud ja mõned sordid on juba üsna ruttu otsa saanud. Esimeses järjekorras söödi ära piimajuust,? lausus E-Piima Põltsamaa meierei juhataja Uno Saks.

?Praegu töötleb meie ettevõte ööpäevas 155 tonni piima, millest saab teha 15 tonni juustu. Tänavu kevadel hakkas tööle ka uus pakendustsehh ja moodsad pakendid tõime vaadata ka ettevõtluspäevale.

Osaühing Puhu Kaubandus pakkus kultuurikeskuses sülti, pasteeti ja mitmeid teisi kulinaariatooteid. ?Huvi meie toodangu vastu oli üllatavalt suur. Mitmed avaldasid soovi tellida kalast, vorstist ka lihast tehtud võileivatorti,? lausus osaühingu Puhu Kaubandus söökla juhataja Anne Kinks.

Sõpruse parki tuleb uus skulptuur

Osaühing Joosti Aiand oli kohal rikkaliku valiku roosidega. AVON kosmeetikatooteid tutvustanud FIE Eda Alsaaarelt küsis mõnigi ettevõtja, missugust lõhnaõli kasutada. ?Meesettevõtjale sobiks kontorisse või ärikohtumistele mõni tagasihoidlikum lõhnaõli, millel värskem toon. Õhtuses miljöös sobiks jälle vürtsikam või särtsakam lõhn, ? lausus kosmeetikaasjatundja, kellele kevadist aega arvestades esitati rohkesti küsimusi kätekreemide kohta.

Oma kunstilist tegevust tutvustas Põltsamaa Kunstikool, kes möödunud nädala algul viiendat sünnipäeva pidas.

Sihtasutuse Põltsamaa Sõpruse boksis hakkas aga silma ühe skulptuuri makett. ?See on vähendatud mudel Tauno Kangro teosest ?Kündja”, mis 2006. aasta 20. augustil Sõpruse Pargis avatakse.

Oma tööd ja töövahendeid tutvustasid Põltsamaal ka Lõuna Politseiprefektuur ja Jõgevamaa Päästeteenistus.

Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots ja linnavalituse majandusnõunik Maimu Kelder andsid üle aukirjad kõikidele ettevõtluspäeval osalenud firmadele. Põltsamaa piirkonna suursponsorile mõeldud meene sai osaühingu Põltsamaa Graniit juhataja Endel Pajumägi.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus