Põltsamaa ettevõtjate delegatsioon tutvus Valgevene majanduseluga

Põltsamaa Ettevõtjate Liidu presidendi Andres Vääni sõnul tutvuti tehases muuseumi ja tootmisliiniga ning kohtuti müügidirektoriga. ?Tehase põhikompleksis töötab 18 000 töölist. Koos abitootmistega on firmas kokku 45 000 töölist. Tundsime ka huvi, millised on võimalused traktorite ostmiseks ning kas selleks saaks ka kohapeal lepinguid sõlmida. Ametliku info põhjal saab neid traktoreid Eestisse muretseda vaid Türil asuva  edasimüüja kaudu.  Kuluaarivestlustes selgus, et traktoreid saab osta teisigi kanaleid kasutades.?

Ettevõtjate delegatsioon külastas Valgevene Ehitusmessi, kus oma toodangut ja tegevust tutvustasid  mitmed Valgevene turul tegutsevad Türgi firmad.

Andes üldist hinnangut võõrustajate majanduselule, ütles  Andres Vään: ?Valgevenes on juba aastate vältel välja kujunenud suhteliselt kõrge töökultuur, mida võiks võrrelda isegi eestimaiste töötavadega. Valgevene tehaseid on ka uuendatud, kuid võrreldes Eesti ettevõtetega on nende moderniseerimise tase märksa madalam.?

Minskit külastanud Põltsamaa ettevõtjate delegatsiooni koosseisus oli ka teiste Eestimaa paikade ettevõtjaid. Nii külastasid Valgevene pealinna ka Jõgevamaa Tootjate Liidu esimees Urmas Ingver ning Jõgevamaal ja Lääne- Virumaal tegutsev ettevõtja Urmas Laht.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus