Põltsamaa emadeklubis justkui oma kodus

“Meie ei julgenud enne tulla, mõtlesime, et siin puha suured kunstnikud koos,” ütlesid ühel detsembrikuu päeval parasjagu päkapikkude töötoas tegelevad naised, kes seekord olid tulnud pildiraamide kaunistusi ja geelküünlaid tegema õppima. “Pole siin muud vaja, kui hea tahtmine ja rõõmus tuju kaasa võtta,” kinnitas maja perenaine Marje Aigro seepeale naerusuiselt.

Majas ja väljaspool maja

Päkapikkude töötoad olid välja kuulutatud novembri lõpus ja detsembrikuu esimese poole päevadeks, mil soovijad said kätt proovida õlest esemete tegemisel, salvrätitehnikas tasside valmistamisel, kaarte valmistada ja muidugi pilte kaunistada ning geelküünlaid teha. Viimased on Põltsamaal üldse väga paljude lemmikesemeteks kujunenud, mida kingitusteks ise meeleldi teha armastatakse. Päris detsembri lõpupäevil oli aga majas väljas taas õletööde näitus ja ühtlasi said jällegi kõik, kes soovisid, ise asjatundja juhatusel kätt proovida.

Kui need kursused olid kõikidele soovijatele, siis osadel päevadel on majas kursuste ajad enda jaoks kinni pannud koolid või lasteaiad. Aga Marje Aigrol on palutud ka kohapeale tulla ning üht-teist õpetada.

Isadepäevast hakkas üks suur pärliloomade tegemine, pärlitest võtmehoidjate meisterdamine jne. “Üle kahesaja pärlilooma sai valmis tehtud. See oli selle aasta trend,” ütles Marje Aigro. Kõige uhkem oli olnud vaadata, kui poisid hoole ja innuga neid asjakesi meisterdasid. “Kõige kraademad poisid olid veel need kõige etemad meisterdajad,” tunnistavad naised. Nii valmisidki parimad omatehtud kingitused väikese kõrvalise juhendamise ja abiga. Materjali otsivad meisterdamiste tarvis kokku emadeklubi naised ja nii, et see tuleks võimalikult odav.

Tulevikuunistuseks teine korrus

Isadepäeva puhuks korraldatud kursuste ja päkapikkude töötoa läbiviimist toetas vastavalt projektile kultuurkapital. Aga juba enne aastalõppu oli rahvas tundnud huvi, et kas ikka emadepäeva eel ka kursusi korraldatakse. See on jällegi tunnistuseks, et siinsed ettevõtmised on oma eesmärgi täitnud. “Igatahes maja on hästi täidetud,” kostab perenaine Maire Aigro seepeale. On isegi päevi, kui hoov autosid nii tihedalt täis, et mõni möödamineja juba seepärast uudistama tuleb, et mis küll majas sees sünnib.

Pärast isadepäeva kujunes emadeklubi majas justkui iseenesest välja üks heategevuslik ettevõtmine. Nimelt asuti koos Põltsamaa valla suurte perede ühendusega koguma lasteriideid, et neid siis omakorda jagada lastele, kellele kõige rohkem tarvis.

Kui talvisel ajal on emadeklubi maja suuresti kursuste päralt, siis suvel püütakse välja panna mitmesuguseid näitusi. Tulevikuunistustes näeb aga emadeklubi rahvas, et majal on teine korrus töötubade tarvis ning alumine korrus jääks siis näituste jaoks.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus