Põltsamaa emadeklubi uus ilme ja uued tegemised

?Rõõm on meie poolel,? säras emadeklubi perenaise Marje Aigro nägu heameelest, kui ta  möödunud neljapäeval koos Adavere lastelaagri poiste ja tüdrukutega parasjagu maja õues laudu ja taburette värvis. Tüdrukud olid eelmisel päeval tubades tapeedipanemisega lõpule jõudnud. ?Möödunud nädalal oli korraga viisteist last maja ümber. Ühe päevaga kraapisid lahtise värvi ära,? kiitis Marje. Suuremad Adavere lapsed on maja juures olnud ka sellel nädalal ja maja on väljast juba kruntvärviga kaetud ning tunduvalt uuema ilmega kui varem. Sees on pooleli veel mõned pisitööd. Välisseinte värvimine jääb pisut hilisema aja peale.

Ühel töö, teisel tööjõud

Tegelikult algas kõik aga tänu sellele, et MTÜ Põltsamaa Emadeklubil õnnestus rahastus saada kahele projektile, millele lisas omaosaluse Põltsamaa linnavalitsus. Kohaliku Omaalgatuse Programmist eraldati 15 tuhat krooni töötubade remondiks ning Hollandi Päikeselille projekti kaudu  saadi maja fassaadi kordategemiseks 21 tuhat krooni. Raha olemas ja selle eest ka värvid  ning remondimaterjal ostetud, oli aga selle perenaisel Marje Aigrol järgmiseks mureks, kust võtta tööjõudu. Et peale oma majas korraldatavate töötubade ja kursuste on ta viimasel ajal käinud juhendamas töötubade tegemisi ka Adavere Vaba Aja Keskuses, selguski, et Adaveres just tegevust alustanud lastelaagri liikmed vajaksid mingit asjalikku tööd. Nii viidigi asjad kokku. Lapsed said teha tööd, millel silmnähtavad tulemused ja emadeklubi remont võis edenema hakata.

Igatahes sellel neljapäevasel päeval olid rõõmsalt värviga kaetud nii toad kui ka mõned värvijatestki. Töö edenes jõudsasti ja lõbu oli laialt. ?Vaevalt, et lapsed oma kodus nii lahedalt värvida saavadki. Marje on hea tädi, laseb püksegi värvida ja ei riidle. Eks ta ole ju lastega harjunud,? naeris lastega kasvatajana kaasas olnud Evi Rohtla ning rõõmustas, et vähemalt ei ole tarvitsenud laagris töötegemist mängida või ainult sodi koristada. Vahest sai mõnigi noor töötegija mõne kogemuse tulevikukski varuks.

Enne koolialguse töötubasid

Uue kooliaasta alguseni ei jäägi enam just palju aega. Siis alustatakse nii emadeklubi majas kui ka Adaveres taas meisterdamisi koolilaste töötubades. On alust arvata, et mõnedki remonditegemises abiks olnud neis samuti osalema hakkavad.

Veel enne ootab emadeklubil elluviimist mitu head plaani. Alates 16. augustist saab loodetavasti rõõmsamaks muudetud ruumides vaadata Helle Uusküla vaibanäitust ?Vooreline Vooremaa?, mida saavad näha ka VII Maapäeval Jõgevamaale saabunud külalised. Seejärel on tulemas näitus roosilistest asjadest. Varsti aga lubasid naised hakata värvima Kalevipoja heitekive, mis jäävad edaspidi kaunistama majaümbrust. Maakivid olevat selle tarvis juba valmis vaadatud.   

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus