Põltsamaa Cup toimus esimest korda Põltsamaal

Turniirile, kus mängisid 15-aastased ja nooremad mängumehed, registreerus kümme võistkonda Tallinnast, Tartust, Rakverest, Viljandist, Võrust, Karksi-Nuiast, Paldiskist, Jõgevalt ja muidugi Põltsamaalt. Finaalmäng pakkus väikese üllatuse. Viljandi Spordikooli poisid, kes mängivad esiliigas, läksid 3:0 juhtima Eesti meistri ja Balti turniiri võitja S.C. Reali vastu. Real tuli kaotusseisust välja, kuid Viljandi lõi lõpuminutitel veel ühe värava ja võitis 4:3.

Hästi läks Põltsamaa võistkonnal. Eelmistel aastatel nad selles vanusegrupis medaliheitlusesse ei ole sekkunud. Tänavu ei kaotatud aga ühtegi mängu. Kõigepealt saadi magus 1:0 võit FCF Rakvere üle, siis viik 2:2 S.C. Realiga mängides. Võrut võideti 4:2 ja Karksi-Nuiat 8:1. Alagrupis koguti S.C. Realiga võrdselt 10 punkti, ent tänu paremale väravate vahele pääses finaali siiski Real. Pronksimängus võitsid Põltsamaa poisid Paldiski Pakrit penaltiseerias 6:5.

Põhitöö tegid Põltsamaa Spordi poistest ära väravavaht Siim Tali, kaitsemängijad Sven Rümmel, Martin Petrov ja Joosep Mölder ning ründajad Henri Kukke, Riho Orumaa ja Mirko Gedvil.

Turniiril osales ka kiiresti kokku kombineeritud Põltsamaa/Jõgeva ühisvõistkond: kuna Pärnu meeskond viimasel hetkel loobus, jäi üks koht turniiritabelis vabaks. Ühisvõistkond võitis kaks ja kaotas kolm mängu ning lõpetas seitsmenda kohaga.

Kuigi Põltsamaa Cup sai esmakordselt toimuda Põltsamaal kaasaegses spordihoones, oli pealtvaatajate hulgas kahjuks väga vähe Põltsamaa nooremaid jalgpallipoisse ja lapsevanemaidki oli Tallinnast rohkem kohale tulnud kui Põltsamaalt. Kohtunikena tegutsesid laitmatult Lembit Sepp Jõgevalt ja Jaanus Nilp Imaverest. Auhinnalauda aitas katta Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp.

SILVAR LUHT

blog comments powered by Disqus