Põltsamaa apteek osaleb hoiatusstreigis

Reedel kella 10.00-14.00 korraldavad maapiirkondades ja väikeasulates asuvad sõltumatud apteegid hoiatusstreigi, et juhtida meie seadusandja tähelepanu apteekide omandipiirangu vajadusele. Teiste seas osaleb hoiatusstreigis ka Põltsamaal Kesk tänaval tegutsev Uus Apteek.

Apteekrite liidu esimees ja Põltsamaa Uue Apteegi omanik Ülle Rebane lausus, et ta on ka ise proviisor ning sõltumatu apteeker. Rebase sõnul soovivad nad hoiatusstreigis osalemisega olla solidaarsed teiste sõltumatute apteekidega. Praktilist kasu annab Uue Apteegi hoiatusstreik minimaalselt, kui üldse, sest Põltsamaal on veel teinegi nn ketiapteek, kust  ravimeid saab osta. Küll annab hoiatusstreik efekti maa- apteekides, kus rohkem apteeke tegutsemas ei ole. Apteekreid sunnib hoiatusstreiki korraldama asjaolu, et riik pole pika aja jooksul suutnud välja töötada apteekide asutamise regulatsioone.

Rebane lausus, et kui apteekide asutamine vabaks lasta, kannatavad just Eesti omanikele kuuluvad apteegid, millel pole riigi poolt kehtivatest piirangutest tulenevalt jõudu kettidesse kuuluvate apteekidega konkureerida. Seetõttu tulebki neil kiiresti poliitikutele märku anda, et sellisel kombel apteekide asutamist lubada ei saa. Kui poliitikud ei taha aru saada selgitavast ja veenvast jutust, siis tuleb kasutada karmimaid meetodeid.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus