Põltsamaa andis linnale kuuluva korteri rendile

Põltsamaa linnavolikogu toetas abilinnapea Sven Lassi ettepanekut ja otsustas anda Põltsamaal aadressil Pajusi maantee 18 asuva korteri rendile aastase tähtajaga, mida võib vajadusel pikendada viie aastani. Põltsamaa linn saab rentimisest ka renditulu.

Põltsamaa abilinnapea Sven Lassi sõnul kuulub kõnealune korter OÜle Põltsamaa Varahaldus. Loomulikult tuleb linnal tasuda tühjalt seisva korteri küttekulud  ja see pole linnale kasulik. Nüüd on OÜ-le Põltsamaa Varahaldus esitatud avaldus, milles soovitakse korteri rendile andmist. Abilinnapea sõnas, et kui linnavolikogu otsustab tühjalt seisva korteri rendile anda, lähtutakse kehtivast põhimõttest, kus rendileping üürnikuga sõlmitakse esialgu üheks aastaks. Kui selle aja jooksul üürnikuga probleeme pole, pikendatakse lepingut taas aasta võrra ja nii kuni viieaastase tähtaja lõppemiseni.

Sven Lass lausus, et kui volikogu otsustab korteri rendile anda, jääb selles majas tühjana seisma veel üks eluruum. Abilinnapea sõnul peaks üks tühi korter jääma reservi, et seda   saaks anda näiteks peavarjuta jäänuile.

Linnavolikogu liige Terje Trei soovis teada, kas Põltsamaa linn on meedia vahendusel avalikult kuulutanud, et pakub välja rentimiseks vaba elamispinda. Sven Lass vastas, et seda pole küll tehtud, kuid et tühjalt pole mõtet lasta korteril seista. OÜ Põltsamaa Varahaldus tegevjuht Kuldar Kipper on samuti seda meelt, et sundüürnikele renoveeritud korterite väljarentimisest ei pea meedia vahendusel teavitama, vaid neid renditaksegi avalduste alusel. Tegemist on linnale kuuluva elamispinnaga, seega on Kipperi hinnangul õige lähtuda põhimõttest, et selline elamispind renditakse välja lühikeseks tähtajaks, mida on võimalik toimivate rendisuhete korral pikendada.

iii

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus