Põltsamaa Ametikoolis toimuvad kutsevõistlused

Põltsamaa Ametikooli õpilased on pälvinud rohkesti auhinnalisi kohti varasematel kaubanduseeriala kutsevõistlusel, saanud õiguse kutseeksami läbiviimiseks ja kuulnud sageli tunnustussõnu kaupmeeste liidult.

“Küllap nendel põhjustel valitigi meie kool seekordsete kutsevõistluste toimumiskohaks,” ütles ametikooli direktor Viive Kibena.

“Võistlema on oodata üle 30 õpilase paarikümnest kutseõppeasutusest, kes välja valitud koolisisestel konkurssidel. Esimeses voorus hinnatakse praktilisi müümisoskusi, teises vastatakse mälutestile, kolmandas võisteldakse kinkepakendite tegemises. Zhüriis osalevad muu hulgas haridus- ja teadusministeeriumi, riikliku eksami- ja kvalifikatsioonikeskuse ja mitmete teiste asutuste ja organisatsioonide esindajad. Nii põhikoolide kui ka keskkoolidee vanusegrupis  selgitatakse välja kolme esimese, teise ja kolmanda koha võita ja ühtlasi müüjaõpilane, kes pälvib tiitli “Parim noor teenindaja”,” rääkis ta.

Viive Kibena sõnul on kutsevõistluse eesmärgiks tõsta müüjakutse mainet, huvi eneseteostusvõimaluste vastu sellel erialal ja tugevdada sidemeid tööandjate ja töövõtjate vahel.

“Võistluste organiseerimisest võtavad osa meie kooli erinevad pedagoogid : kaubanduse eriala kutseõpetajad Lea Põder ja Endla Joosu, kokanduse eriala õpetaja Anneli  Arro, kunstiõpetuse õpetaja Maret Reinpõld, direktori asetäitja Tambet Valdma, praktikaosakonna juhataja Lembit Alumere ja paljud teisedki, ” lausus Viive Kibena.

Kaubanduse eriala kutsevõistlused toimuvad koolimaja äsjaremonditud korpuses. Üldiselt on konkurss lavastuslik, kuid pole võimatu, et saab jälgida  tõelist kauplemist.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus