Põltsamaa ametikooli õpilane osaleb puhastusteeninduse võistlusel

Põltsamaa ametikoolis teisel kursusel kodumajandust õppiv 18-aastane Marisabel Roots võistleb Noore Meistri kutsevõistlusel puhastusteenindaja kategoorias. Ta peab seda huvitavaks võimaluseks, kust koguda uusi teadmisi ja kogemusi.

“Ma pole enne ühelgi võistlusel käinud, see on esimene kord,”tunnistas tüdruk. Ta teeb enda sõnul hoolega ettevalmistusi ning üritab vabast asjast harjutada, et saada häid tulemusi, millega ka kool rahul oleks.
Marisabel valis kodumajanduse eriala, sest see tundus talle uus ja põnev. “
Tahtsin teada, milliseid kogemusi on võimalik saada,” ütles ta.

Oma eriala suurimaks plussiks peab Marisabel mitmekesisust. Õppida saab puhastusteenindust, loomakasvatust, aiandust, lilleseadet ning ka käsitööd ja õmblemist või laste ja eakatega tegelemist. Õppetöös on neiu sõnul nii teooriat kui ka praktikat. Hea puhastusteenindaja peab ju oskama kasutada ergonoomilisi töövõtteid ning teadma kõike sellesse töövaldkonda kuuluvat, näiteks seda, milliseid koristusmeetodeid ning puhastusaineid pruukida.
Praegu neiu kooli kõrvalt tööl ei käi, kuid läheb juba märtsikuus puhastusteeninduse praktikale. “Praegu pole mul veel praktikatelt palju kogemusi, aga kindlasti neid tuleb,” märkis ta.
Kuna peatselt on lõppemas teine õppeaasta ja saabumas viimane kursus, peab Marisabel hakkama mõtlema sellele, mida õpingute järel edasi teha. Praegu on neiu suurimaks unistuseks oma väikeettevõtte loomine, olgu selleks kas või pisike ja hubane külalistemaja.

Võistlus Noor Meister peetakse 7. Ja 8. märtsil Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses. Mõõtu võtab seal üle 300 kutseõppuri 24 erialal, avatud on 10 töötuba, messil on kohal 32 ametikooli üle Eesti.

Puhastusteenindajate võistlusel on kuus ala

·         põranda niiske ja kuivpühkimine

·         2 liitri vee eemaldamine 1m² suuruselt põrandapinnalt

·         akna pesemine

·         vigursõit põrandahooldusmasinaga

·         10 esemelt tolmuimejaga lahtise mustuse eemaldamine aja peale

·         pleki eemaldamine tekstiililt

LIINA LIIV

blog comments powered by Disqus