Põltsamaa ametikooli juhil tuleb töölt lahkuda

Põltsamaa ametikooli direktoril tuleb veel sellel nädalal seoses kooli vara väära kasutamisega amet maha panna. Haridusministeeriumi kutse- ja täiskasvanuhariduse osakonna asejuhataja Teet Tiko sõnul informeeris ministeerium juhtunust politseid umbes kaks nädalat tagasi.

“Ametikooli direktoriga võttis tõenäoliselt ühendust politsei, kes juhtumiga tegeleb ja küllap teavitas politsei ka sellest ka Viive Kibenat,” ütles Tiko.

Põltsamaa Ametikooli nõukogu liikmeid juhtunust ametlikult teavitatud ei ole. Vastavalt Viive Kibena esitatud avaldusele, oli tal eile koolijuhi ametis viimane tööpäev. Tiko kinnitas, et konkurss uue direktori leidmiseks kuulutatakse välja võimalikult kiiresti.

Praegune ametikooli direktori asetäitja õppetöö alal Tambet Valdma peab valmis olema selleks, et tal tuleb kuni käimasoleva õppeaasta lõpuni täita ka direktori töökohustusi.

Ametikooli nõukogu esimees Andres Vään lausus, et tema sai juhtunust mitteametlikult teada möödunud pühapäeval ja see info oli talle täielik üllatus. Et mitte jääda kuulujuttude tasemele, võttis ta ühendust Viive Kibena ning direktori asetäitjaga õppetöö alal.

Tambet Valdma lausus, et talle on tõepoolest ministeeriumist öeldud, et temast võib saada Põltsamaa Ametikooli direktori kohusetäitja. Valdma lausus, et pakkumise vastuvõtmine sõltub tingimustest, mis talle direktori kohusetäitja ametisse asumiseks tehakse ja otsust ta veel langetanud ei ole.

Viive Kibena lausus, et on koolimajas olemas veel niikaua, kuni saab oma ameti korrektselt kohusetäitjale üle anda. Juhtunut on ta valmis kommenteerima siis, kui selles asjas suurema selguseni on jõutud.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus