Põltsamaa aiandus- ja kaubanduslaadal olid populaarsed istikud ja raamatud

Kuigi mõnede põltsamaalannade sõnul oli hommikul rahvast vähevõitu, samuti sadas aeg-ajalt vihma, oli laadal huvilisi omajagu.

Nooremad külastajad tundsid huvi lemmikloomapoe vastu, eriti äratasid huvi pikakarvalised küülikud ning hiired. Loomapoest sai ka laias valikus loomatoitu, mänguasju lemmikutele, samuti vahendeid nende hooldamiseks.

Viljandimaalt kohale sõitnud Külli Lember pakkus müüa õuna-, ploomi-, pirni- ning karusmarja- ja mustsõstraistikuid. Naiselt sai ka asjalikku nõu, kuidas viljapuid istutada ja hooldada. Kuigi istikute hind oli keskmiselt 90-100 krooni, oli nende müük sedavõrd edukas, et juba poolest päevast olid nii mõnedki sordid juba läbi müüdud.

Järvamaalt pärit mees, kes kauples seemnetega, kinnitas samuti, et kuigi Põltsamaa tänavune aianduslaat väga külastajate- ja müüjaterohke ei olnud, on seemnete vastu huvi küll. Lilletaimi müünud põltsamaalanna kinnitas, et esialgu kaasa võetud taimed on juba otsas ja poeg käis neid juba kodunt juurde toomas.

Suurt huvi pakkus külastajatele ka raamatulett, kus uudistajaid oli pidevalt. Osteti nii uusi kui kasutatud raamatuid.

Kõige rohkem oli laadal siiski tööstuskauba müüjaid. Pakuti riideid, jalanõusid, mänguasju.

Juba sellel laupäeval toimub Põltsamaal taas laat. Üritus algab kell 9 Põltsamaa lauluväljakul ning kestab kella neljani õhtupoolikul. Lisaks ostmisele-müümisele pakutakse tegevust lastele ning esineb Sulo. Laat lõpeb kontserdi ja tantsuõhtuga, kus esinevad mitmed bändid. Toimub ka ilutulestik.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus