Põltsamaa adventkogudus sai sajandivanuseks

Seitsmenda Päeva Adventistide Põltsamaa kogudus tähistas oma 100 aasta juubelit. Laupäeva hommikut alustati piiblitunniga ning palvelas anti ülevaade koguduse ajaloost.

Koguduse pastori Rein Kalmuse sõnul pole kogudus väga suur, liikmeid on pisut üle kolmekümne, enamik neist Põltsamaa linnast ja selle ümbrusest.

„Täna hommikul tegime ülevaate kiriku algusaegadest ja ajaloost. Koguduse rajamisel kandis suurimat rolli pastor August Klement, kes oli sündinud 1869. aastal Tapikul ja õppinud mõned aastad Põltsamaa mõisakoolis. Tippaeg oli 1946. aastal, mil siin oli üle 90 liikme. Kogudus on olnud kogu aeg elujõuline. Meil on tugevad veteranid, samuti keskealised, ning alati on olnud ka noori ja lapsi. Koguduse tervise ja elujõu üle võib ainult rõõmu tunda.“

Rein Kalmus on Põltsamaa koguduse pastoriks juba teist korda. Esimene teenistusperiood langes aastatele 1992 – 1998, praegusel perioodil täitub sügisel kaks aastat.

„Teenistusperioodi pikkus pole täpselt reglementeeritud. Arvan, et olen siin ühtekokku viis aastat,“ ütles vaimulik.

Aastapäeva puhul kutsuti lisaks oma koguduse muusikutele esinema abijõude ka mujalt Eestist.

„Nad on kõik meie kogudusega seotud. Täna esineb meil üle-eestiline kammerkoor „Ootus“, ühendkoor meie Eesti mitme adventkoguduse liikmetest ning laste ja noorte kammerkoor. Viimane on koos käinud juba viis aastat. Lapsed olid päris väikesed, kui nad laulmist alustasid. Nüüd nad sirguvad ja koori kvaliteet läheb seega aina paremaks,“ rääkis pastor.

Päeval antigi Roosisaarel noorteorkestri vabaõhukontsert ning pärast toimus Põltsamaa Niguliste kirikus pidulik kontsert-jumalateenistus. Möödunud aastal tähistas Eesti adventkirik 120. juubelit.

ÜLLE LÄTTE

blog comments powered by Disqus